Sari la conținut
Forum Roportal
crina_s

probleme cu windowsul

Postări Recomandate

ideea e ca la inceput calculatorul meu a inceput sa tiuie cand ii dadeam drumul si nu mai intra in windows doar tiuia cateva minute si singura solutie era sa-l scot din priza. apoi am tot scot cablurile de la unitate, le puneam la loc si cam a treia oara mergea intra in windows, dar a doua zi cand vroiam sa ii dau drumul o lua de la capat

apoi imi zicea ca au aparut niste erori si oricum nu mai intra deloc in windows, dar de data asta se vedea , trecuse de tiuit, m-am gandit sa formatez calculatorul, dar se oprea tot timpul la instalarea windowsului la 39 de minute, scoteam cd-ul si tot acolo ramanea blocat.

am mai incercat de curand sa instalez windows-ul dar nu-mi apar partitiile, am crezut ca e de vina hardul asa ca l-am incercat la alt calculator si e ok. da cand vreau sa creez o partitie pt ca nu am niciuna deja formata, nu pot sa o creez si nu ma lasa sa instalez windows-ul.

aveti idee care-i problema?

am omis sa va spun coolerul meu facea cam urat inainte sa se intample toate astea

 

 

scuzati limbajul neprofesionist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ţiuitul ăla il făcea HDD-ul. La fel am patit si eu. Nu am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa fie de la memoria ram. Incearca sa o schimbi de la un alt calculator avand de grija ca tipul acesteia sa se potriveasca (DDR, DDR2) Acele tiuituri sa nu fie cumva bipurile de la placa de baza care te avertizeaza ca ceva nu functionaeaza cum trebuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deobicei tiuitul speaker-ului apare cand e o problema RAM dar poate si de la altceva. Cel putin eu am patit la fel cand era problema cu RAMii..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deobicei tiuitul speaker-ului apare cand e o problema RAM dar poate si de la altceva. Cel putin eu am patit la fel cand era problema cu RAMii..

Nu-s ramii, e hdd-ul. Si eu am avut aceeasi problema. Aveam un hardisk de 60, am mai pus unu de 40 si de cand l-am pus pe ala, tiuia pentru cateva secunde si gata. Am scos afara hdd-ul ala si acuma functioneaza PERFECT calcu :jester: deci nu sunt ramii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti fi asa de sigur. Cred ca e bine sa le incerci pe rand asa. Memoria RAM incrimineaza de obicei functionarea HDD sau a CD_ROM-ului. Asa ca e bine sa le ei pe rand. Se spune ca HDD-ul merge. Nu ai cum sti care e problema exact

Editat de Cristi^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×