Sari la conținut
Forum Roportal
xmada

Schimbare in PSD?

Postări Recomandate

Se stie foarte bine: PSD-ul are o noua formula de conducere: Geoana, Nastase si Mitrea.

Ceea ce ma intereseaza pe mine este parerea voastra despre aceasta schimbare: este una reala sau doar o noua manevra de culise a vechii conduceri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se stie foarte bine: PSD-ul are o noua formula de conducere: Geoana, Nastase si Mitrea.

  Ceea ce ma intereseaza pe mine este parerea voastra despre aceasta schimbare: este una reala sau doar o noua manevra de culise a vechii conduceri?

[snapbacca]37880[/snapbacca]

Din pucntul meu de vedere exista doua posibilitati: prima ar fi aceea ca Geoana a iesit pe bune, deoarece se saturasera toti de Nea Nelu, si au ales sa-la debarce. A doua e mai ciudata, in sensul ca ma gandesc sa nu fie o manevra a lui Nastase, care la-a bagat pe Geoana in fata si la-a lovit rau de tot pe Iliescu, ca rasplata pentru tot ce a patit din cauza lui in trecut. Si nu stiu de ce inclin spre varianta doi. :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca PSD-ul ma dezamagise in ultima vreme... :-

Desi Guvernul si Presedentia comiteau greseli, PSD-ul din opozitie parea ca nu mai exista!

Insa odata cu congresul reformist, PSD-ul pare destul de inchegat pentru a"lovi" si, cand sosec alegerile, a "decapita" actuala putere.

Comparati, va rog, congresul PNL cu cel al PSD. Nici nu se compara!!!

Desi se tin mai democrati (pentru ca apartin dreptei politice), au fost devansati de fostul partid de guvernamant in ceea ce priveste democratia interna.

Mi-e mila de PNL-PD-PUR-UDMR, coalitie a caror guvern nu da semne de ajutor pentru romanii simpli, doar pentru ei si cei cu o stare financiara buna.

Parca lumea incepe sa constientizeze ca nu traiesc chiar asa de bine, cum le promisese Basescu si aliatii!!! :cry:

post-4557-1114425118_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×