Sari la conținut
Forum Roportal
Palqq

Liniste Publica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As dori si eu sa stiu care este nr legii care are legatura cu linistea publica aparuta in 2007. Nu am gasit nicaieri pe internet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori si eu sa stiu care este nr legii care are legatura cu linistea publica aparuta in 2007. Nu am gasit nicaieri pe internet.

 

Legea 61/1991 pentru sanctionarea faptelor de incalcare a unor norme de convietuire sociala, a ordinii si linistii publice a fost modificata si completata de L2/2000; L265/2004 si L355/2004.

Propunerea legislativa nr. 367/07.05.2007 de modificare a legii a fost respinsa definitiv la data 26.06.2007.

cred ca te refereai la acesta propunere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Detin o penisiune in statiunea turistica Calimanesti-Caciulata. Turistii care sarbatoresc pun uneori muzica mai tare si asta deranjeaza "concurenta", pensiunile din jur. Exista vreo reglementare cu referire la linistea publica in statiuni, vile, pensiuni, etc. inafara de legea 61/1991 care nu este explicita in acest sens.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legea asta este foarte prost facuta si se cunoaste ca e facuta pe vremea lui nea nicu...

Si eu eram interesat insa am constatat ca in formularea actuala nu ai ce sa-i faci unui vecin care are un ciine latrator...asa ca daca-s ai tai stai linistit,daca-s ai vecinului...esti terminat.

Culmea e ca la bloc vine politia la sesizare,la curte e altceva...nu inteleg de ce.

Editat de mikininam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×