Sari la conținut
Forum Roportal
constantin67

Regim pentru cancer

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

FITI DRAGUTZI CINE MA POATE AJUTA SI PE MINE SA IMI SPUNA CE REGIM EXISTA PT CANCER SAU DACA EXISTA VREO CARTE SA IMI SPUNE`TI?!

VA MULTUMESC!

 

AS DORI SI EU UN REGIM PT CANCER...............CE REGIM SA TINA BUNICUL MEU IN VARSTA DE 67 DE ANI CARE ARE CANCER?VA MULTUMESC MULT DE TOT!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista mai multe tipuri de cancer, depinde ce anume din organism este bolnav, si apoi daca tot mori, mai bine sa te bucuri de toate, ca daca nu, oricum lungesti doar agonia si durerile. Mancati ce vreti. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sa-ti raspund fiindca nu sunt medic. Dar pot sa te sfatuiesc prieteneste sa-l convingi sa nu mai manance carne. Deloc. Si sa nu mai fumeze. Daca fumeaza. Ar trebui sa duca o viata foarte...curata de acum inainte. Si daca zice ca nu poate sa-si schimbe obiceiurile alimentare si de alt fel...atunci poti sa-i zici ca poate sa moara sanatos. Sau ceva de genul asta ca sa-l sochezi putin. Poate asa...sa se mobilizeze singur. Eventual.

 

Imi pare rau pentru tine, el, voi, familie etc. Regret sincer. Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Constantin

 

Am pe cineva din familie care se lupta cu cancerul de 2 ani.Traieste si lupta datorita regimului alimentar si tratamentului cu ceaiuri de la Virginia Faur din Lugoj(are site pe net pt mai multe informatii).Persoana e de varsta bunicului tau aproape.Deci curaj ,cu credinta si speranta raul poate fi tinut in frau.Multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o cautare pe net...ti-ar fi mai usor :crazy: gasesti ff multe si ami bune decat ceea ce postam noi aici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu sa-ti raspund fiindca nu sunt medic. Dar pot sa te sfatuiesc prieteneste sa-l convingi sa nu mai manance carne. Deloc. Si sa nu mai fumeze. Daca fumeaza. Ar trebui sa duca o viata foarte...curata de acum inainte. Si daca zice ca nu poate sa-si schimbe obiceiurile alimentare si de alt fel...atunci poti sa-i zici ca poate sa moara sanatos. Sau ceva de genul asta ca sa-l sochezi putin. Poate asa...sa se mobilizeze singur. Eventual.

 

Imi pare rau pentru tine, el, voi, familie etc. Regret sincer. Sanatate!

 

 

MULTUMESC FFF MULT PT MESAJ.........AM SA TIN CONT DE SFATUL DVS...........o ZI BUNA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×