Sari la conținut
Forum Roportal
RHS

Prezervativul sau pilula?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Evident ca prezervativul. E mai sigur, mai ales in privinta bolilor. Pilula poti sa uiti sa o iei si atunci e grav..

pilula e buna daca ai relatie de durata...si daca faci sex fff des

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai daca nu stii cum si cand sa folosesti normal ca nu ai nevoie...e la fel si fara...nu cred ca-s asa de importante formele si modelele...mirosul e cel ce conteaza mai mult...ca nu forma te ajuta sa te exciti ci mirosul...

 

la cele cu menta nici forma nu ajuta si nici mirosul ... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis topicul asta pt ca am auzit ca multe fete folosesc pilula pt ca e cu totul altfel cand o faci fara prezervativ si asa e, am dreptate? dar cum se zice mai sus..prezervativele sunt cele mai folosite, dc? pt ca alea nu se pot uita ca pastila si degeaba zice laurent ca barbatului nu ii e frica de un copil, ii e frica si inca cum, dar asta depinde de barbat...ce fel de om e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Riscuri atunci cand se face sex cu o persoana pe care nu o cunosti, riscuri intr-un cuplu nu cred ca sunt, un cuplu de 2-3 luni impreuna...

Nu e cazul meu dar ma gandesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Riscuri atunci cand se face sex cu o persoana pe care nu o cunosti, riscuri intr-un cuplu nu cred ca sunt, un cuplu de 2-3 luni impreuna...

Nu e cazul meu dar ma gandesc...

Sunt mereu riscuri cand se adopta varianta piluleor. Sunt pastile cu diverse chesii care deregleaza intr-un mod sau altul metabolismul. Pentru o femeie care nu are un doctor bun, poate sa fie o tragedie atunci cand face uz abundent de anticonceptionale fara o presciptie adecvata pacientei.

Riscul la prezervativ este acela de a se rupe si... cam atat. Cred ca mai departe tine de alegerea potrivita in functie de ''randamentul'' prezervativului !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiestia e ca nu e aceeasi senzatie...(cu prezervativul)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am deschis topicul asta pt ca am auzit ca multe fete folosesc pilula pt ca e cu totul altfel cand o faci fara prezervativ si asa e, am dreptate? dar cum se zice mai sus..prezervativele sunt cele mai folosite, dc? pt ca alea nu se pot uita ca pastila si degeaba zice laurent ca barbatului nu ii e frica de un copil, ii e frica si inca cum, dar asta depinde de barbat...ce fel de om e.

Pai au descoperit astia chiuretajul..asa ca .. :flowers:

Si mai apoi sunt si foarte multe boli care se iau si pe alta cale decat cea sexuala .:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×