Sari la conținut
Forum Roportal
gloobal

Intrebare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut, am facut si eu un director web si as vrea sa-i mai adaug o facilitate dar nu stiu cum, aceasta ar fi urmatoarea.

 

Vreau ca atunci cand cineva isi inscrie site-ul sa am un script care sa imi ia imaginea site-ului respectiv, un exemplu bun ar fi directorul roportal sau multe alte directoare din romania care folosesc astfel de scripturi. As dori sa stiu daca exista undeva un astfel de script sau un tutorial ceva, va multumesc si sper ca ati inteles ce vreau sa fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;) ce cauti? mai explicti ca eu unu nu am inteles nimic :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi in directorul roportal la fiecare site apare si imaginea acestuia. Deci eu vreau daca stie cineva unde pot gasi un script care sa-mi capteze imaginea site-ului respectiv asa cum se face pe roportal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi in directorul roportal la fiecare site apare si imaginea acestuia. Deci eu vreau daca stie cineva unde pot gasi un script care sa-mi capteze imaginea site-ului respectiv asa cum se face pe roportal.

 

Cred ca ar trebui sa explici ca pentru prosti ce anume vrei sa faci. Eu una tot nu am inteles. Cum adica imaginea unui site?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil un screen shoot al primei pagini a site-ului, cel putin eu asa am vazut ca arata directorul de roportal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Website Thumbnail Generator ruleaza doar pe windows si nici un host din cate am incercat nu imi permite rularea scriptului deoarece are un fisier executabil si imaginea site-ului o printeaza acel fisier prin Internet Explorer.

 

Inca mai caut un host care sa-mi accepte rularea acestui script deoarece este cel mai bun din cate am gasit.

 

Va multumesc pentru raspunsuri !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pune un link catre scriptul gasit, astfel cine o sa mai aiba nevoie de asa ceva o sa gaseasca mai usor

 

numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×