Sari la conținut
Forum Roportal
constantin67

Cum putem procura interferon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,as avea si eu o intrebare daca este cineva si poate sa raspunda.Mama mea a fost diagnosticata cu HEPATITA C si am auzit dar nu stiu daca este adevarat daca ai peste 60 de ani nu ti se mai aproba dosarul pt interferon.....trebuie sa ai pana in 60 de ani.Este adevarat?cine poate sa-mi spuna?daca da atunci ce este de facut?trebuie sa platim noi tratamentul....este cam scump...chiar nu este alta solutie?Va multumesc :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ziua la toti ,

 

 

Cine ma poate ajuta cu un raspuns? Problema mea este ca trebuie sa reanoiesc dosarul pt. interferon iar eu nelucrand am fost asigurata la sanatate prin intermediul sotului meu care avea sevici ,de o saptamana el a fost concediat deci eu nu mai am cum obtine acea adeverinta de salariat sa o pot depune la dosar.Sunt foarte disperata, ce sa fac ....mai este vre-o posibilitate sa platesc asigurare de sanatate fara a fi angajat ?

 

Multa sanatate la toti ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti plati o asigurare pt 3 luni(cere mai multe informatii dr de fam) pt tine,chiar daca nu lucrezi.Fa-ti analizele cat mai repede,sa nu ai probleme la dosar,sa-ti mearga vechimea.Multa sanatate si succes cu dosarul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, sunt alexandra am 22 de ani si de 7 ani am antigenul B prezent. din luna martie a.c. acest virus s-a activat (transaminaze 400 pe atunci), am facut un tratament cu perfuzii cu aminoacizi, Viusid sirop si Essentiale forte...dar nici un rezultat fantastic, adik in momentul de fata am transaminazele 242....acum tin alt tratam. cu Viusid sirop si Isoprinosine...sper sa mearga, desi doctorita a spus ca la varsta mea si activitatea mea (sunt studenta) mereu o sa fie in jurul la 100 transaminazele...mi s-a propus interferon...daar...am o retinere...sunt in ultimull an la facultate si nu prea vreau sa las balta......vreau sa va intreb daca a-ti auzit de acest medicament, isoprinosine(antiviral), daca cineva l-a folosit si a fost multumit de rezultate.

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,as avea si eu o intrebare daca este cineva si poate sa raspunda.Mama mea a fost diagnosticata cu HEPATITA C si am auzit dar nu stiu daca este adevarat daca ai peste 60 de ani nu ti se mai aproba dosarul pt interferon.....trebuie sa ai pana in 60 de ani.Este adevarat?cine poate sa-mi spuna?daca da atunci ce este de facut?trebuie sa platim noi tratamentul....este cam scump...chiar nu este alta solutie?Va multumesc :spiteful:

 

 

de la 65 ani in sus nu ti se mai aproba tratamentul. pana la varsta asta are sanse sa-i aprobe tratamentul.

sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×