Sari la conținut
Forum Roportal
constantin67

Cum putem procura interferon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

. Eu am 23 de ani si vreau sa va scriu despre bunicul meu in varsta de 67 de ani. Este o persoana deosebita, intelegatoare, intotdeauna a stiut sa se poarte cu mine dar din pacate soarta la lovit acum 2 ani aparandu-i la picior o batatura. A fost operat de 2 ori la spitalul"Cantacuzino" crezand dl. Doctor de acolo ca este un inceput de cangrena. Anul acesta 2007 in luna februarie am mers cu dansul pt a vedea de ce nu se vindeca aceasta operatie, Am mers la spitalul "Floreasca" la Dl.Prof.Dr Lascar care ne-a spus ca este un melanom canceros in faza avansata. Dansul a spus ca ar trebui sa ii taie piciorul.....La aflarea acestui lucru bunicul meu parca nu ar mai fi fost om, spun asta deoarece am uitat sa mentinoez ca bunicul meu este orb complet din cauza unui accident. Dl doctor ne-a sugerat sa ii facem o tomografie la picior........La aceasta tomografie nu a aparut ca ar fi afectat osul si ca nici cancer nu ar fi.Cu acest rezultat am mers la dl doctor de la spitalul "Floreasca" si impreuna cu colegii dansului au hotarat sa il opereze. Doamna doctora care la operat pe bunicul meu a spus ca dansei tot i se pare ca ar fi un melanom malign dar totusi trebuie sa asteptam rezultatul biopsiei. Am asteptat si rezultatul biopsiei si din pacate ne-a confirmat ceea ce a presupus si dna doctora.Bunicul meu este si acum internat in spital si este operat la picior. Dna doctora a mai sugerat ca bunicul meu sa mai fie supus si la alte analize sa se vada daca mai exista si in alta zona a corpului acest microb.Din pacate sa depistat la rinichiul drept o tumpara de 6 cm. Eu si intreaga noastra familie suntem distrusi sa il pierdem pe acest om minunat, ar fi prea dureros sa trecem prin asa ceva. Mama mea merge in fiecare Sf Vineri la Biserica Sf. Nectarie sa se roage pt dansul. Dl doctor ne-a sugerat cum iese bunicul din spital sa mergem la Fundeni sa se incerce si un remediu pt rinichi.Doamna Dr. care la operat a pomenit si de un medicament numit INTERFERON. A folosit cineva acest tratament? Ce rezultate a dat? Va multumesc si ajutati-ma ca suntem distrusi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG DIN TOT SUFLETUL SA MA AJUTA-TI SA IMI SPUNE-TI CUM SE POATE PROCURA CAT MAI REPEDE MEDICAMENTUL INTERFERON.

A MAI FOLOSIT CINEVA ACEST MEDICAMENT?

VA MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNSURI CAT MAI REPEDE DIN PARTE DVS.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ultima data am folosit acum 5 ani in doua reprize lungi

stiu ca costa destul de ...sus

sorry!

sanatate multa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ultima data am folosit acum 5 ani in doua reprize lungi

stiu ca costa destul de ...sus

sorry!

sanatate multa!

vA MULTUMESC FOARTE MULT SA MI ATI RASPUNS.

CUM VA SIMTITI DUPA CE LA-TI FLOOSIT?

DACA SE PROCURA PRIN CASA DE ASIGURARI NU SE POATE OBTINE MAI IEFTIN?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

procedura era cam asa: punctie hepatica, si doar in cazuri serioase interferon platit de casa de asigurari....etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
VA ROG DIN TOT SUFLETUL SA MA AJUTA-TI SA IMI SPUNE-TI CUM SE POATE PROCURA CAT MAI REPEDE MEDICAMENTUL INTERFERON.

A MAI FOLOSIT CINEVA ACEST MEDICAMENT?

VA MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNSURI CAT MAI REPEDE DIN PARTE DVS.

Interferonul se poate procura prin casa se asigurari sau daca intri pe un program de studiu ; altfel, tratamentul este f. scump; Trebuie sa-ti faci analizele (viremia, punctia) si apoi doctorul stabileste daca e nevoie de interferon sau nu. Efectele adverse sunt diferite de la persoana la persoana. Eu sunt pe interferon de 5 luni si am avut si am toate efectele adverse negative posibile. Si interferonul este de mai multe feluri si se da functie de greutatea corporala. Daca ai da mai multe detalii, ti-as putea raspunde mai complex. Multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interferonul se poate procura prin casa se asigurari sau daca intri pe un program de studiu ; altfel, tratamentul este f. scump; Trebuie sa-ti faci analizele (viremia, punctia) si apoi doctorul stabileste daca e nevoie de interferon sau nu. Efectele adverse sunt diferite de la persoana la persoana. Eu sunt pe interferon de 5 luni si am avut si am toate efectele adverse negative posibile. Si interferonul este de mai multe feluri si se da functie de greutatea corporala. Daca ai da mai multe detalii, ti-as putea raspunde mai complex. Multa sanatate!

 

Va multumesc foarte mult ca mi-ati raspuns la mesaj!Bunicul meu in varsta de 67 de ani a fost descoperti cu melanom malign faza avansata si o tumoara de 6 centimetri la rinichi!Momentan este internat in spital si doamna doctor a spus ca ar trebui sa tina tratament cu INTERFERON!As vrea sa stiu de la dvs. cum ati procedat sa obtineti acest medicament si ce acte trebuiesc!Va multumesc mult si ma bucur ca imi sunteti alaturi deoarece intreaga familie suportam cu greu aceasta situatie si speram ca medicamentul acesta sa faca cat de cat o minune!Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc foarte mult ca mi-ati raspuns la mesaj!Bunicul meu in varsta de 67 de ani a fost descoperti cu melanom malign faza avansata si o tumoara de 6 centimetri la rinichi!Momentan este internat in spital si doamna doctor a spus ca ar trebui sa tina tratament cu INTERFERON!As vrea sa stiu de la dvs. cum ati procedat sa obtineti acest medicament si ce acte trebuiesc!Va multumesc mult si ma bucur ca imi sunteti alaturi deoarece intreaga familie suportam cu greu aceasta situatie si speram ca medicamentul acesta sa faca cat de cat o minune!Va multumesc

Nu vreau sa te intristez si mai mult decat esti, dar la varsta bunicului tau nu cred ca mai primeste tratament cu interferon. Este fff. scump si casa de asigurari nu deconteaza. Pe baza retetei doctorului, cred ca poti sa ii cumperi de la farmacie (se gaseste) dar tratamentul costa cateva mii de E/luna.

Multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,mi-ai adresat o intrebare la care nu este decat un singur raspuns:INTERFERONUL se gaseste la farmacii dar nu se da oricum ,ci numai cu aprobarea Ministerului Sanatatii.Eu am fost internata la Spitalul Fundeni,mi s-a luat un esantion din ficat (am hepatita cu virus C)si,dupa cca.3saptamani.mi s-a intocmit un dosar pe care l-am dus la Min. Sanatatii spre aprobare. Abia dupa ce iese raspunsul,ti se da o reteta cu care poti lua Interferonul!Sper ca te-ai lamurit ca nu este asa usor !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×