Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Avon si Oriflame nu se afla tocmai in locuri fruntase in topul calitatii produselor cosmetice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceauu!!! mi s-a parut foarte interesant tratamentul tau impotriva coshurilor insa ash vrea sa stiu in primul rand de unde pot sa cumpar aceste produse pentru ca imediat cum am citit am si intrebat la plafar si la o farmacie si nu au auzit de ele.eu sunt din timisoara. si as mai vrea sa stiu daca cele trei feluri de fiole sa amesteca sau se folosesc separat. eu am inteles din articolul tau ca se amesteca. please i really need some help. inca o intrebare: cum ti-a ajutat tie tenului? care au fost imbunatatirile?......mersi mult.......as fi recunoscatoare daca mi-ai raspunde 8)

 

mesajul de la crixy este pt tine lill_lp......10xxx

 

Produsele erau : fiole cu azulen, fiole cu extract de iris+aha si fiole cu extract de zmeura+aha, toate din gama Floritene. Sunt produse de o societate mixta romano-elvetiana.

Modul de aplicare este urmatorul: (inainte cautati un recipient in care sa amestecati continutul din cele trei fiole, iar inainte de aplicare pe ten, agitati) dimineata si seara(mai ales seara cand se relaxeaza muschii fetei) se curata tenul doar cu apa minerala sau plata( de la magazin) apoi se aplica o picatura pe ten. Nu se spala tenul dupa ci se lasa sa actioneze. Machiajul se aplica dupa min 20 min.

Nu trebuie sa va speriati daca veti simti mici intepaturi pana ce substanta intra in piele. Nu va scarpinati. Veti face mai mult rau decat bine. Acest efect are rolul inchiderii porilor.

Si ceva f important.Nu va speriati daca tenul se va exfolia usor. Astfel sunt eliminate celulele moarte ale tenului, iar porii sunt eliberati,curatati si se inchid. Puteti face un peeling usor cu un prosop putin mai aspru sau cu malai.Incercati sa nu va machiati deloc sau cat mai putin. Lasati pielea sa respire. Nu lasati parul pe frunte. Incercati sa va coafati diferit astfel incat parul sa nu intre in contact cu tenul dv (particulele de praf irita tenul si produc cosuri). Nu atingeti fata cu mana sub nici o forma decat dupa ce va spalati bine pe maini. Mai bine nu va atingeti deloc tenul daca nu va spalati. E cel mai bine. Evitati aparitia cosurilor cauzate de incarcarea porilor cu praf si bacterii din atmosfera.

Rezultatele apar chiar din a doua zi de aplicare, iar ptr rezultate de lunga durata se aplica pe toata durata unei luni de zile.

Apasati click aici: http://www.naturaplant.ro/listaproduse.php...xtbox=Floritene

Veti gasi un site cu produse de la Floritene (in cazul in care nu locuiti in Bucuresti). Comanda se poate face prin posta si ajunge in max 5 zile. Acolo sunt afisate preturile si puteti gasi si alte produse ptr toate tipurile de ten (intretinere sau reperare)

sper sa va fie de ajutor. am pierdut parola si m-am logat altfel. numai bine si un ten perfect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avon si Oriflame nu se afla tocmai in locuri fruntase in topul calitatii produselor cosmetice.

Nu te contrazic. Am spus doar ca la capitolul cosuri au produse bune. Nu incercam sa le laud. La mine dau rezultate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inca o intrebare in legatura cu fiolele astea.......cam cat timp te tine un amestec.adik 9 mm?....k am ceva probleme si sa stiu cate sa comand deodata........merci mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema cu cosurile mele de pe fata si am fost cam complexata de chestia asta, dar in ultimul timp mi-au mai trecut, am urmat un tratament cu anticonceptionale apoi cu antibiotice (Tetraciclina, Azitrox). Dar mi s-a spus ca e pe baza hormonala si ca daca intretin relatii sexuale regulate o sa imi treaca (adika viata sexuala regulata). Nu vreau sa ma intelegeti gresit, dar care este efectul relatiilor sexuale regulate? Adica, datorita orgasmului se elimina anumite substante sau? sincer nu inteleg. Or organul masculin elimina anumite substante care iti schimba metabolismul? Sper sa intelegeti ce vreau sa zic. Cum am scris si mai sus nu vreau sa intelegeti gresit caci nu as avea motiv sa va mint ca nu ma cunoaste nimeni oricum, dar de exemplu in cazul in care nu mi-ar place sa fac dragoste cu un barbat ci cu o femeie(E un exemplu) si in concluzie sunt pe invers si fac dragoste cu asa zisa mea iubita exista posibilitatea sa o pot numi relatie sexuala regula? Cam greu de explicat in scris dar ideea e sa stiu care este defapt rezultatul relatiilor sexuale regulate. Orgasmul este efectu sau organul masculin elimina anumite substante(exceptand ...mie rusine sa scriu dar trebuie... sperma). V-as ramane recunoscatoare daca mi-ati putea spune. Va multumesc si sper sa nu ma intelegeti gresit legat de ce am scris cu femeile.....Multumesc.... Astept raspunsuri de la voi. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna intrebare! Ce anume din activitatea sexuala videca cosurile?

Nu toate cosurile sau furunculele se rezolva cu activitate sexuala (standard). Unei doamne cu acnee doctorul i-a zis ca "s-a maritat degeaba"!

Esti sigura ca o relatie sexuala standard este exclusa pentru tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU zic ca mi-ar strica :doh:, am si avut:D. Dar tot nu am primit informatia pe care il asteptam. Dar multumesc oricum pentru raspuns si daca afli ce anunta-ma! :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca nu stiu exact ce cosuri ai, dar eu am avut accene vulgara, imi ieseau sub piele, era grasime si se inroseau, faceau coaja, groaznic de tot. Insa eu am facut tratament cu anticonceptionale prescrise de medic in urma analizelor la sange. Si pot sa spun ca si-au facut efect, pentru ca eu aveam si pe spate f multe eram complexata vara. Acum nu mai am nici o urma de ele. Dupa ceva timp am urmat un tratament pe baza de antibiotice. O doctorita f buna. Am inceput cu tetraciclina (pastile), Minociclin 5mg(dar se gasesc doar in strainatate, nu sunt scumpe 5 EUro parka era cutia) dar nu neaparat daca nu poti sa ti le procuri. Dupa care cel mai bun efect, cel putin asa am observat eu si prietenii mei, ca de la Azitrox mi-au trecut asa incet, nu se mai roseau, nu se mai cojeau nimic. Apoi urma sa iau tratament cu Rouacuta sau incolocuitor, insa nu am mai putut caci am avut probleme la stomac caci nu prea mancam si cateodata le luam pe stomacul gol si nu e bine.

Faptul ca iti ascunzi cosurile cu fond de ten sau alte minunatii:)), nu e rau dar eu ti-as recomanda sa nu dai si cu pudra peste.Arata oribil si sa nu pui mult .. e suficient sa pui 2 stropi de fond de ten lichid ca sa te simti tu mai bine, caci ele se vad oricum, nu tare dar se vad si daca pui mult arata oribil,mult mai gretos.

Eu acum folosesc sapun de fata NIVEA si Crema NIVEA(crema de vreo 5 luni) dar sa fie cea in cutie albastra. Prima data ma dadeam cu crema, apoi f putin fond de ten linchid(de la Avon) si nu arata rau de loc, nu se prea observa fondu de ten. Nu trebuie sa iei in considerare sfaturile si povestiile noastra, dar ai putea consulta un dermatolog si sa ii sugerezi tu lucrul acesta, nu insinuez ca nu stie ce medicamente sa iti prescrie, dar nu cred ca s-ar supara daca i-ai da o sugestie.

Si inca ceva, nu mai fi complexata, zi multumesc la Dumnezeu ca nu esti mai rau sau mai stiu eu ce malformatii, handicap si boli. Acneea sa iti fie cel mai mare necaz.

Sper ca ti-a folosit la ceva ce ti-am scris. In concluzie: nu lua nimic de capul tau fara sa consulti un medic, de preferinta particular.

 

Legat de produsele cosmetice Avon, Oriflaime sau mai stiu eu ce firme, va recomand sa nu cumparatie ce este la oferta niciodata!Nu va zgarciti pt 100.000 sau mai stiu eu cat. E vorba despre aspetul vostru! Sper sa nu se supere nimeni pe mine ca am spus asta. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista deja un topic foarte dezvoltat pe chestia asta,(acneea ) dar fiind tirziu ptr mine mi'e lene sa te indrum.... dar adevarul este ca sexul/orgasm, sperm, orice vrei tu sa zici, nu are nimic a face cu acneea(cosuri) , poate fi imbalanta hormonala..... nu te speria ca esti "pe invers" (mie mi se pare ciudata fraza, dar I guess ca asa zice'ti voi pe romaneste) cosurile nu are nimic a face cu asa ceva....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×