Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

S-ar parea din cate ai scris ca ai acnee vulgara. Un tratament standard ar fi doxicilina - una bucata pe zi, la amiaza dupa ce mananci, iar seara sa folosesti crema Brevoxyl, o gasesti in farmacii. Se usuca fata, cam dupa a treia zi ti se duce pielea si te mananca, pisca si arde la primele aplicari. Trebuie folosita cel putin o luna... pana la trei. Intre timp poti folosi si zilnic ca sa hidratezi tenul crema hidratanta, da, stiu, exprimare circulara. Viziteaza si dermatologul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu de muuuult timp...aprox 5 ani...si fac tratament...degeaba...dar il fac in continuare. am tot citit de Retin-A...si maine ma duc sa'mi cumpar...sa vad ce iese. am avut Skinoren, la mine n'a mers, da' rezultatele difera de la caz la caz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasati tratamentele auzite de la vecinu si chestii dinastea... nenea dermatolog stie cel mai bine pt ca el iti da tratamentul care iti trebuie tie ... bine ca nu toti se pricep nu a mers la primul mai consulta si altul nu are rost sa iti "macelaresti" fata cu tot felul de tratamente care or fi bune dar nu pentru tine. REcunosc si eu am cosuri dar dc.. am fost la medic imi daduse niste creme mergeam la cabinet saptamanal si mi le storcea el si apoi era un tratament cu raze ultraviolete si mi-a trecut (95%) si cum am vazut asta gata ce sa mai merg acolo imi era lene ...abia astept sa reincep asa ca DERMATOLOGUL e "cel mai bun tratament" :smartass:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut cosuri si singurul medicament care m-a salvat este [/b]Zineryt. Ti-l recomand si sigur o sa-ti treaca. Si eu incercasem o multime de tratamente inainte, chiar si vaccin si tot degeaba. Costa in jur de 300 000 lei. Sa-mi spui cum evolueaza lucrurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai calma.....eu unu am avut cosuri de alea cand eram super stresat, acum ca sunt mai echilibrat si fac fata mai usor la stress au disparut.....si nu le stoarce ca iti "tai craca de sub picioare" singura...Oricum e ceva natural..... acum nu exagera cu fardurile sau cu ce-ti dai tu k sa le maschezi k or sa arate si mai naspa....asta am vazut la multe tipe de la mine din facultate....e mai fain sa vezi o fata care are putini coshi decat una care si mascheaza in mod flagrant...buboasele draq :stars: bafta

Editat de alex0785

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acneea vulgara, este normala la virsta ta. Nu rupe cosurile, ca apar si mai multe sau rami cu cicatrice. nu te indopa cu medicamente caci este hormonal. La 24 de ani nu vor mai apare decit in preajma menstrelor.

Te invat ceva simplu si cu efecte fantastice.

Apa oxigenata, concentrata, pentru decolorat platin, nu 3% amestecat cu praf decolorant, aplicata crema pe suprafata afectata. Vei vedea ca fiecare cos devine alb. Apa oxigenata este folosita ca dezinfectant si in chirurgie. Patrunde in profunzime, omoara microbul si usuca cosul. Ai stirpit infectia!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal all.sufar de acnee.ca totzi de la acest topic.doar ca a mea sa agravat,transformandu-se in acnee pustulo-chistica.adik orice cos nu mai are o evolutie normala,transformandu-se intr-un mare chist.mentionez ca asa imi apare doar pe spate.ideea e ca daca suferitzi si voi de aceashi kestie ar fii bine sa va facetzi niste analize(sange urina fecale si exudat)pt ca sar putea sa fitzi infectatzi cu un streptococ,acesta fiind motivul pt care acneea mea sa agravat.

 

PS. ce imi putetzi spune de medicamentul Roacuttane?Am inteles ca este ceva derivat de vitamina A.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceauu!!! mi s-a parut foarte interesant tratamentul tau impotriva coshurilor insa ash vrea sa stiu in primul rand de unde pot sa cumpar aceste produse pentru ca imediat cum am citit am si intrebat la plafar si la o farmacie si nu au auzit de ele.eu sunt din timisoara. si as mai vrea sa stiu daca cele trei feluri de fiole sa amesteca sau se folosesc separat. eu am inteles din articolul tau ca se amesteca. please i really need some help. inca o intrebare: cum ti-a ajutat tie tenului? care au fost imbunatatirile?......mersi mult.......as fi recunoscatoare daca mi-ai raspunde 8)

 

mesajul de la crixy este pt tine lill_lp......10xxx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cica-s bune gama Eucerin (gel de curatare cu actiune de reducere a sebumului, lotiune tonifica exfolianta, gel-crema reechilibranta) si gama Keracnyl. Un produs costa aproximativ 400.000 lei (vechi).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut de multisor de varsta adolescentei da' tot imi mai apar cosuri din cand in cand. Eu le tratez tot cu produse de la Avon . La capitolul asta au produse bune. Poti sa incerci produsele din gama Clearskin, eu am o multime de cunostinte care le cumpara pentru copii lor si sunt foarte multumiti de rezultate.Succes. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×