Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Cat de importanta este dragostea la prima vedere?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ati refuzat vreodata sa incepeti o relatie cu cineva doar pt ca nu v-a cucerit suficient de la prima intalnire, din prima ora, din primele 5 minute, etc..? Prima impresie este importanta dar credeti ca spune totul despre o anumita o anumita persoana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati refuzat vreodata sa incepeti o relatie cu cineva doar pt ca nu v-a cucerit suficient de la prima intalnire, din prima ora, din primele 5 minute, etc..? Prima impresie este importanta dar credeti ca spune totul despre o anumita o anumita persoana?

nu, desigur prima impresie e foarte importanta dar eu cred ca si ce urmeaza e important. Aparentele inseala adeseori, si in spatele unei persoane ignorante poti gasi adeseori un suflet pereche :( dupa ce ajungi sa il cunosti. Bine ca e frumos intr-adevar sa vezi o persoana si sa va indragostiti la prima vedere :) apoi traim fericiti pana la adanci batraneti! eu una nu as refuza... cine stie ce descoper acolo, poate pe fat frumos :oops: .

uneori imaginea pe care o proiectam despre noi in fata celorlati e doar o imagine si nu realitatea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In nici un caz prima impresie nu spune totul, dar eu ma bazez pe instinctele mele, in privinta barbatilor nu m-au inselat niciodata.

Daca iesi la o cafea, de exemplu, in timpul cat bei cafeaua este imposibil sa nu-ti dai seama daca vrei sau nu sa-l vezi a doua oara.

N-are legatura cu dragostea la prima vedere, e de-ajuns sa-ti placa indeajuns ( :oops: ) persoana ca sa simti daca te poti indragosti sau nu.

De obicei dragostea la prima vedere nu aduce nimic bun, ba dimpotriva, te poate impiedica sa vezi defectele.

La prima intalnire e bine sa fii rezervat si sa incerci sa analizezi persoana din fata ta cu obiectivitate, fara sa lasi sa ti se suceasca mintile.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati refuzat vreodata sa incepeti o relatie cu cineva doar pt ca nu v-a cucerit suficient de la prima intalnire, din prima ora, din primele 5 minute, etc..? Prima impresie este importanta dar credeti ca spune totul despre o anumita o anumita persoana?
Prima impresie nu spune totul despre o persoana,dar este acel instinct feminin dupa care ma iau si care nu prea ma inseala decat rareori. Da,prima impresie pentru mine conteaza,s-a intamplat sa nu incep o relatie cu cineva doar pentru ca nu l-am simtit pe acel 'vino-ncoa' de la prima intalnire...S-ar putea sa fi gresit,insa mi-am asumat riscurile. Imi place sa am relatii doar cu oameni care imi inspira ceva din primele 5 minute. Altfel pierd timpul inutil.
Eu nu cred in dragoste la prima vedere...
Nici eu,insa sunt importante primele secunde,primul impact,dupa parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu amarena cum ca dragostea la prima vedere nu aduce nimic bun. cum apare, asa si dispare. mai trainice sunt relatiile care incep cu o oarecare rezerva la inceput, nu te simti atras fizic exagerat de mult pentru ca asa ai timp sa analizezi persoana, sufletul, mentalitatea acesteia si cu timpul se poate infiripa o iubire mult mai profunda. :search:

ca sa refuz sa mai vad o persoana si a 2-a oara ... trebuie sa-mi fie mult prea antipatic/a si sa nu gasesc nimic interesant de-a lungul conversatiei purtata prima data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista dragoste la prima vedere. Dupa primele 5 minute poti spune sigur daca te atrage fizic sau nu.Si il poti refuza pentru o a doua intalnire, sau te poate refuza.

Chiar o relatie de lunga durata va incepe cu o prima intalnire, unde il/o placi sau nu. Si acctionezi in consecinta. Da, am refuzat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati refuzat vreodata sa incepeti o relatie cu cineva doar pt ca nu v-a cucerit suficient de la prima intalnire, din prima ora, din primele 5 minute, etc..? Prima impresie este importanta dar credeti ca spune totul despre o anumita o anumita persoana?

Da. Pentru mine nu este o impresie de fapt, ci sentimentele pe care mi le poate trezi persoana respectiva. Daca la prima intalnire/vedere/impresie nu mi-a trezit niciun sentiment, mai tarziu va fi imposibil sa faca asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragoste la prima vedere? Poate vrei sa spui atractie la prima vedere ...

 

La prima vedere poate fi doar sentimentul de indragostire, ceva special care te atrage la persoana de sex opus ( atractia fizica este obligatorie ). Dragostea / iubirea adevarata se consolideaza in timp si se bazeaza pe o suma de trasaturi ale partenerilor:

1. atractia fizica si compatibilitate sexuala

2. afinitati spirituale si sufletesti

3. trasaturi de caracter pozitive ( onestitate, loialitate, devotament )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

La prima vedere normal ca primul lucru te atrage fizicul si apoi personalitatea respectivului/respectivei.insa ati vazut ca sunt cazuri si cazuri cand de la inceput nu se sufera si sfarsesc prin a fi impreuna.dar sunt insa si mute cazuri care de la prim vedere isi dau seama daca merita sa fie cu ea/el.....deci...depinde de personalitatea fiecaruia dintre noi...fiecare gandeste altfel si actioneaza altfel...:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×