Sari la conținut
Forum Roportal
Mihai LEONTE

Cand eram fecior la mama!

Postări Recomandate

Interesant si tot odata placut postul tau de deasupra , Sarah !;)

Editat de Vampire.freak

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant si tot odata placut postul tau de deasupra , Sarah !:blink:

 

Multumesc, ma bucur ca ti-a placut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-ar zice ca religia daco-geta ar fi monoteista, dar majoritatea istoricilor o considera politeista. Apare o contopire intre Zamolxis si Gebeleizis, dar acestea sunt studii de specialitate.

 

Si cu copilaria asta, toti credeam ca vom creste si vom fi mari si fericiti, dar nu e asa ca uitam visurile noastre. Devenim pragmatici sa avem o meserie, devenim frustrati ca nu avem ce ne dorim.

Imi amintesc cand eram mica, mamaie imi zicea ca o sa ma fac doctor, eu ziceam ca nu o sa ma fac, si ce ciudata e viata, probabil ca peste 2 ani si un pic asta voi fi. Doamne, e plina de surprize viata asta. Eu care imi doream arte, am dat-o in bara, m-am indepartat de visurile mele. Asa se intampla cand nu te asculti, de aia daca as mai fi mica, i-as zice fetitei ce eram: "fa, nu fi proasta". Asa i-as zice, pt ca daca imi amintesc de mine copil, devin mai frustrata ca nu m-am tinut de cuvant, i-am promis ceva fetitei zambarete ce eram. Acum am devenit, un om fals ce zambeste tot timpul si in gandul lui se gandeste: "Doamne. ce prosti sunt unii oameni".

Nu mi place sa fiu mare, mai ales ca te gandesti sa faci bani, bani, bani si numai bani.

Dai vina pe parintii tai ca nu iti dau mai multi bani si totul se rezuma la bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Optimism :airkiss: Misto poezia! Chiar te face ....optimist :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×