Sari la conținut
Forum Roportal
curajoasa

nu stiu ce sa fac

Postări Recomandate

Buna ziua! -pentru toata lumea-

As avea si eu o intrebare: ce parere aveti- am sanse la faculta la pictura daca nu am facut liceul de arta? Nu lucrez in domeniu si nici nu ma cred geniala.?!

Va rog sa-mi raspundeti. Nu prea sunt optimista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu nu conteaza ce liceu faci.daca ai talent si iti place pictura ai sanse.depinde doar de tine.si de notele ce le ai

 

app...eu vreau sa fac psihologia dar am profil mate info :roll:

Editat de caty_sweet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din cate stiu eu nu conteaza ce liceu faci.daca ai talent si iti place pictura ai sanse.depinde doar de tine.si de notele ce le ai

 

app...eu vreau sa fac psihologia dar am profil mate info :roll:

 

 

note de la bac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua! -pentru toata lumea-

As avea si eu o intrebare: ce parere aveti- am sanse la faculta la pictura daca nu am facut liceul de arta? Nu lucrez in domeniu si nici nu ma cred geniala.?!

Va rog sa-mi raspundeti. Nu prea sunt optimista.

 

Am avut aceeasi dilema, dar cand eram mai mica, e drept.

E bine sa nu te crezi geniala- mereu ai de invatat, mai ales la inceput. Deci modestia, dar si determinarea, te ajuta. Doar modestia sa nu fie cumva neincredere in tine.

In mod normal as spune "Fa ce iti place", dar pentru ca e vorba totusi de un domeniu artistic pentru care nu ai luat cursuri speciale, etc., iti pot recomanda sa vorbesti cu un profesor de desen bun sau sa te inscrii la niste cursuri inainte de a te decide. Cand eram mai mica am fost evaluata, ca sa spun asa, de o profesoara, si ea imi recomandase sa dau la liceul Tonitza, deci cred ca e important sa discuti cu cineva profesionist inainte sa alegi.

 

Am si eu o curizitate: ce probe se dau ca sa intri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut aceeasi dilema, dar cand eram mai mica, e drept.

E bine sa nu te crezi geniala- mereu ai de invatat, mai ales la inceput. Deci modestia, dar si determinarea, te ajuta. Doar modestia sa nu fie cumva neincredere in tine.

In mod normal as spune "Fa ce iti place", dar pentru ca e vorba totusi de un domeniu artistic pentru care nu ai luat cursuri speciale, etc., iti pot recomanda sa vorbesti cu un profesor de desen bun sau sa te inscrii la niste cursuri inainte de a te decide. Cand eram mai mica am fost evaluata, ca sa spun asa, de o profesoara, si ea imi recomandase sa dau la liceul Tonitza, deci cred ca e important sa discuti cu cineva profesionist inainte sa alegi.

 

Am si eu o curizitate: ce probe se dau ca sa intri?

 

 

1-desen in prima zi

2-pictura in al 2-lea zi.

Din pacate nici nu cunosc pe nimeni din domeniu. M-am gandit si eu ca ar trebui sa vorbesc sau macar sa arat desenele mele la un profesionist, dar -------nu am la cine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum nu??te duci la facultatea respectiva,cu tupeu :roll: si vb cu cineva de pe acolo,mai intalt in functie si ceri numarul de telefon al unui prof de acolo ce se pricepe.il suni si stabiliti o intalnire duca care il rogi sa te ajute cu niste cursuri :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1-desen in prima zi

2-pictura in al 2-lea zi.

Din pacate nici nu cunosc pe nimeni din domeniu. M-am gandit si eu ca ar trebui sa vorbesc sau macar sa arat desenele mele la un profesionist, dar -------nu am la cine.

 

In ce clasa esti acum? Mai exact, cat timp ai ca sa te pregatesti pentru examen?

Nu ai cunostinte pe la liceele de arta? Sau la scoli generale, unde se mai preda inca desenul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de fapt...da...nu ai prof de desen in liceu???

 

De acum 4 ani am venit la Timisoara. Asa ca aici in afara de colegele mele si de vecinele mele nu cunosc pe nimeni. (altfel lucrez, am meserie, pe care nu as lasa-o)

A mai fost o fata , care mi-a promis ca ma ajuta(ea a terminat fac. de arta), dar nu a facut-o. Probabil ia-a fost greu sa-mi spuna fata in fata ca nu vrea.

Ieri am fost la facultate,am dus cu mine citeva picturi de ale mele, m-am tot holbat acolo daca gasesc pe cineva, dar nu am gasit. Din pacate nu sunt din aia cu tupeu.

Intre timp mi-a venit o idee. Am gasit niste nume de profesori (din facula) tot aici pe net, ce ziceti daca le-as suna pe careva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×