Sari la conținut
Forum Roportal
ela_2_hope

FibroTest/ActiTest

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea,

 

Am spus c avoi reveni cu date mai multe despre analizele pe care le-am efectuat eu luna trecuta, in dtata de 27.06.2007.

 

Asadar sa incep cu FibroTestul - tot din sange se face analiza si scla valorica este de la 0.00 la 1 pe intervalele urmatoare 0.25 F0, F1; 0.50 - F2; 0.75 F3, F4; si 1 care este cel mai inalt grad de fibrozare.

 

Apoi este ActiTestul - cat de activ este virusul pe aceeasi scala dela 0.00 la 1 cu 0.00 A0, 0.25 A1, 0.50 A2, 0.75 A3, 1.00.

 

repreyentant activitatea virusilor.

 

La mine este Scor: 0.20 intre F0-F1 - fibroza 1, Scor 0.42 activitate inte A1 si A2.

 

Asadar se poate face si acest test in locul punctiei. Celelalte analize sunt ok TGO=52, TGP=88

 

Sanatatete maxima tuturor. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

300 Ron si le-am facut la Matei Bals fiind din Bucuresti.

 

Scuza-ma ca nu am vazut mesajul tau mai devreme.

 

Numai bine iti doresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,

 

300 Ron si le-am facut la Matei Bals fiind din Bucuresti.

 

Scuza-ma ca nu am vazut mesajul tau mai devreme.

 

Numai bine iti doresc.

 

 

Buna seara,

aveti idee daca rezultatele acestei metode sint acceptate ca probe la dosarul pt tratamentul cu interferon ?

 

Multumesc si sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna seara,

aveti idee daca rezultatele acestei metode sint acceptate ca probe la dosarul pt tratamentul cu interferon ?

 

Multumesc si sanatate!

 

 

deocamdata nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna Ela

zi-mi te rog si mie daca cunosti pe cineva care a facut tratamentul cu interferon! Si daca poti sa-mi zici ce reactii adverse a avut?

Mersi mult

olivia

 

salut,sunt Cristina.Pot sa-ti dau eu niste detalii despre tratamentul cu interferon.Sotul meu are hcv si a terminat in luna august tratamentul cu interferon. Inafara de faptul ca nu a putut dormi bine nu a avut efecte adverse vizibile sau deranjante.In prima luna a avut putina febra si niscaiva mancarimi de piele dar atat. Eu zic ca e totusi putin.Trebuie sa/l faci daca reusesti sa intri in program.E singurul tratament pana in prezent. Sotul meu a avut viremia 870.000 la inceperea tratamentului iar transaminazele erau uriase, dar nu mai ti minte cat.acum sunt normale.viremia abia in luna martie vom sti, adica dupa 6 luni de la terminarea tratamentului.mai tinem legatura.daca ai intrabari acesta e adresa mea de mail:vlscristina@yahoo.com.Iti raspund cu drag.Sanatate multa si viremie nedetectabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×