Jump to content
Forum Roportal
ela_2_hope

FibroTest/ActiTest

Rate this topic

Recommended Posts

Salutare la toata lumea,

Am spus c avoi reveni cu date mai multe despre analizele pe care le-am efectuat eu luna trecuta, in dtata de 27.06.2007.

Asadar sa incep cu FibroTestul - tot din sange se face analiza si scla valorica este de la 0.00 la 1 pe intervalele urmatoare 0.25 F0, F1; 0.50 - F2; 0.75 F3, F4; si 1 care este cel mai inalt grad de fibrozare.

Apoi este ActiTestul - cat de activ este virusul pe aceeasi scala dela 0.00 la 1 cu 0.00 A0, 0.25 A1, 0.50 A2, 0.75 A3, 1.00.

repreyentant activitatea virusilor.

La mine este Scor: 0.20 intre F0-F1 - fibroza 1, Scor 0.42 activitate inte A1 si A2.

Asadar se poate face si acest test in locul punctiei. Celelalte analize sunt ok TGO=52, TGP=88

Sanatatete maxima tuturor. :roll:

Buna,

300 Ron si le-am facut la Matei Bals fiind din Bucuresti.

Scuza-ma ca nu am vazut mesajul tau mai devreme.

Numai bine iti doresc.

Buna,

300 Ron si le-am facut la Matei Bals fiind din Bucuresti.

Scuza-ma ca nu am vazut mesajul tau mai devreme.

Numai bine iti doresc.

Buna seara,

aveti idee daca rezultatele acestei metode sint acceptate ca probe la dosarul pt tratamentul cu interferon ?

Multumesc si sanatate!

Buna seara,

aveti idee daca rezultatele acestei metode sint acceptate ca probe la dosarul pt tratamentul cu interferon ?

Multumesc si sanatate!

deocamdata nu

buna Ela

zi-mi te rog si mie daca cunosti pe cineva care a facut tratamentul cu interferon! Si daca poti sa-mi zici ce reactii adverse a avut?

Mersi mult

olivia

salut,sunt Cristina.Pot sa-ti dau eu niste detalii despre tratamentul cu interferon.Sotul meu are hcv si a terminat in luna august tratamentul cu interferon. Inafara de faptul ca nu a putut dormi bine nu a avut efecte adverse vizibile sau deranjante.In prima luna a avut putina febra si niscaiva mancarimi de piele dar atat. Eu zic ca e totusi putin.Trebuie sa/l faci daca reusesti sa intri in program.E singurul tratament pana in prezent. Sotul meu a avut viremia 870.000 la inceperea tratamentului iar transaminazele erau uriase, dar nu mai ti minte cat.acum sunt normale.viremia abia in luna martie vom sti, adica dupa 6 luni de la terminarea tratamentului.mai tinem legatura.daca ai intrabari acesta e adresa mea de mail:vlscristina@yahoo.com.Iti raspund cu drag.Sanatate multa si viremie nedetectabila.