Sari la conținut
Forum Roportal
caty_sweet

prieteni imaginari

Postări Recomandate

mai..lasa-ti fata in pace....

sunt multi oameni care sufera de asa ceva...mai ales cei cu predispozitii schizofrenici...

isi creeaza o lume a lor...un prieten pentru ca sufera de singuratate....mai ales in cazul copiilor...

poate ca filmele nu arata realitatea...dar e ceva de acest subiect...

apropo...eu n-am prieteni imaginari :roll:

 

nu stiu exact despre ce boala e vorba.recunosc,nu am citit indeajuns de mult incat sa stiu totul.totusi,cred ca cel mai bine e sa-si spuna oamenii,nu un documentar de nu stiu unde sau de vreun referat.

 

 

si...legat de filme...am boservat ca in filmele ptr copii(desene)apar tot mai multi prieteni imaginari.n-ar putea oare asta sa-i indemne pe copii sa-si faca si ei prieteni de acest gen?iar daca isi fac,e posibil sa piarda contactul cu realitate,sa nu-si mai doresca sa stea cu altii copii de varsta lor,sa considere acest "prieten" ca fiind singurul lui prieten?iar daca se intampla asta,se poate ajunge la vreo boala?poate fi tratata daca e asa?

Editat de caty_sweet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aveam o colega de serviciu acum cativa ani

mi a spus la un moment dat ca ea are un prieten imaginar

am crezut ca face misto de mine

dar nu...cred ca vorbea serios. si mi a dat detalii de genu' cu ce se ocupa, ce masina are...

quote name='caty_sweet' date='Jul 6 2007, 07:38 PM' post='918425']

no...nimeni nu mai rasp...se pare ca raman cu intrebarea.hm....ma descurc eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aveam o colega de serviciu acum cativa ani

mi a spus la un moment dat ca ea are un prieten imaginar

am crezut ca face misto de mine

dar nu...cred ca vorbea serios. si mi a dat detalii de genu' cu ce se ocupa, ce masina are...

si era o pers normala?sau avea probleme??nu se purta normal,vb singura si chestii de astea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am un prieten imaginar...insa nu consider o copilarie sa ai un prieten imaginar, macar in el/ea ai incredere ca nu te va dezamagii niciodata...el/ea chiar nu te va dezamagii :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da....nimic impotriva...da daca se apuca sa vb cu ..el? adik.merje singura pe strada si vb cu...cine? pretenul imaginar...? atata timp cat nu se prea manifesta public, e ok...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si era o pers normala?sau avea probleme??nu se purta normal,vb singura si chestii de astea...

asa la prima vedere era destul de normala

dar

daca o cunosteai mai bine...

insa nu mi dau seama ...cred ca de fapt ea cauta sa spuna chestii deosebite ca sa ne socheze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut un prieten imaginar cand eram mica, il chema Geany si exista in imaginatia mea numai din cauza lipsei de atentie din partea parintilor.Nu ma manifestam in public si nici nu m-a tinut mult...dupa ce a "murit" inca mai aveam obiceiul sa tip la ai mei sa nu se aseze undeva anume (pe scaun,pat...,intelegeti voi) pt ca il storcesc pe Geany...a fost amuzant. Acum eu zic ca nu m-a afectat cu nimic, cred mai mult ca a fost o joaca.....ma rog zice-ti si voi

Va salut de pe planeta celor cu prieteni imaginari......ce pustiu p'aici..... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nervos ca dau de p... cand bag mana-n buzunar

Il iau la bataie pe Adrian, prietenul meu imaginar

 

 

(Ombladon - Liceenii Rock'n'Roll )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×