Sari la conținut
Forum Roportal
gyulya

ajutor

Postări Recomandate

va rog sa ma ajutati cu orice:sfaturi sau sa-mi spuneti la cine sa apelez.acum 2 zile am gasit un catelus abia nascut de mama lui kre din pakte a murit.l-am luat aksa ,ii dau lapte cu seringa i,l tin pe perna electrik sa-l inklzesc,dar mi- treama k poate ii dau lapte prea mult sau prea putin,si am nevoie de ajutor.multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fugi la un veterinar si intreaba, ca nu te costa nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt a nu mai deschide un topic,voi posta aici.Sper sa nu supar pe nimeni.

va rog frumos ajutati-ma!catelul meu are otita si il doare f tare urechea dreapta.Nu e prima data,a mai avut si inainte dar s-a tratat,in schimb acum cu toate ca am fost de cateva ori la doctor care i-a pus nu stiu ce picaturi,tot nu ii trece,ba chiar as putea spune ca s-a mai agravat.Chiar azi am fost la vet.Iar acum mi-e o mila de el pt ca se scarpina,eu incerc sa-l opresc pt ca stiu ca isi face rana,urechea e deja foarte rosie,miroase si se vede ca il doare f tare..pur si simplu i-a cazut.Nu stiu ce picaturi i-a administrat doctorul azi dar data trecuta mi-a spus sa-i pun eu oto sept herba pt a-i desfunda canalul,nu am reusit sa fac asta pt ca nu ma lasa,ma musca.Ce as putea sa fac?nu suport sa-l vad ca sufera.Otita a facut de cand era mai micut si de atunci a tot recidivat.Mi-e frica sa nu surzeasca!Va rog ajutati-ma pt ca nu stiu ce sa mai fac!e vorba de un bichon havanez in varsta de 2 ani jum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai, pune pe cineva sa il tina (daca zici ca musca) si pune-i in ureche picaturile de care are nevoie. Nu ar trebui sa ai si putina rabdare? Poate o sa ii treaca, dar cu timpul. Nu cred ca veterinarul ar sta cu mainile in san daca ar fi ceva grav. Oricum, e ciudat ca ii tot apare otita. Poate nu s-a vindecat niciodata bine de otita.

Incearca sa ii dai tratamente naturiste care au efect la oameni. Nu cred ca i-ar face ceva rau....imi amintesc ca parca e bine sa fie cald in zona aia, si urechea trebuie spalata cu ceai de musetel. Mai cauta pe internet cate ceva.

Multa sanatate :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(...)pur si simplu i-a cazut.Nu stiu ce picaturi i-a administrat doctorul azi dar data trecuta mi-a spus sa-i pun eu oto sept herba pt a-i desfunda canalul,nu am reusit sa fac asta pt ca nu ma lasa,ma musca.

Pune-i neapărat dacă aşa ţi-a zis.Roagă pe cineva să te ajute să-l ţii,

Editat de Alexeevna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de raspunsuri! :cheer: :roll: acum e mult mai bine,probabil atunci isi facea efectul medicamentul ? oricum m-am hotarat sa-l duc la un laborator pt o verificare mai amanuntita.

Urechea i-am spalat-o cu ceai de musetel,dar doar cand a fost iritata.Buna ideea cu masa.O sa incerc sa vad daca il urc pe o masa mai riposteaza?!oricum a terminat cu scarpinatul,se vede ca nu il mai doare:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×