Sari la conținut
Forum Roportal
groasu

S-a nascut o stea. Si nu are decat 10 ani!

Postări Recomandate

S-a nascut o stea

 

Ca multe alte minti sclipitoare, cred ca si acest mic geniu, campion mondial la 10 ani, va trece neobservat pentru "foarte matura? noastra mass media". Oare cate astfel de inteligente, ce dovedesc cu prisosinta ca poporul roman nu este un popor de handicapati, infractori si nulitati, vor mai trece neobservate? La emisiunea "Profesionistii" de sambata seara de pe TVR 1 (iunie 2007), am vazut o fetita care te incanta cu toate calitatile ce si le poate dori un parinte pentru propriul copil. Oare ce facem noi pentru astfel de valori? Dovedim mai multa preocupare, pentru a incuraja nemunca (a se vedea vesnicele "spagi" electorale sau post electorale date celor defavorizati) sau pentru binele infractorilor (nenumaratele emisiuni si reportaje care dovedesc cu prisosinta ca in Romania de azi traiesti mai bine daca faci parte din aceasta categorie). Aceasta tarisoara, care mai demult cineva spunea ca nu mai are nimic de praduit, se dovedeste perpetuu ca este o adevarata "mina de aur" pentru toata clasa noastra politica inregimentata in faimoasa Ciolanidiada. Scara noastra de valori, puternic influentata de media romanesca, este acum, prin aceste "beneficii postevenimente '89", invers proportionala cu normalitatea.Pacat ca nu mai avem timp sa gustam din aceste sentimente de mandrie pentru propriile valori si nu facem mai nimic pentru a le incuraja si a le pastra. Deci, felicitari draga Daria Visanescu, eu personal ma mandresc ca sunt roman si poate si tu contribui mult la asta! Persevereaza si sigur succesul te va urmari toata viata. Si iarta-i pe cei care ne conduc, pentru ca ei sunt o mana de oameni nesabuiti, iar noi, cei multi, suntem alaturi de tine, ne mandrim cu tine, te iubim si iti dorim tot binele din lume!

 

Poze din emisiune: post-104726-1183618964_thumb.jpg si post-104726-1183619255_thumb.jpg

 

Filmul inregistrarii emisiunii TV, se afla pe siteul youtube.com.

Mai exact, filmul, datorita lungimii lui, a fost impartit in 6 parti, deci se afla:

1, 2, 3, 4, 5 si 6. Vizonare placuta, n-o sa regretati!

Editat de groasu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai zica cineva ca n-am avut dreptate prin ce am scris mai inainte.

 

Iata ce apare intr-o stire din gazeta sporturilor:

 

"ŞAH - 4.07.2007 12:00

Şahista Daria Vişănescu nu va putea participa la CE de juniori

 

Şahista Daria Vişănescu nu va putea participa la Campionatul European de juniori, care va avea loc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca inca ne mai place sa ne numim romani prin intermediul unor stele ce duc numele nostru mai departe in lume ...

Felicitari Daria Visanescu , continuati zborul ... :search:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca sunt on topic dar as comenta macar cateva randuri despre situatia asta. Televiziunea Romana a refuzat telespectatorilor romani transmiterea campionatelor mondiale de box pe motiv ca erau la o ora de mica audienta si ca ar fi costat prea mult. Daria nu poate participa la concurs fara suportul consiliului judetean iar acesta refuza. Si exemplele ar putea continua pana la nivelul echipamentelor si infrastructurii pe care Romania le pune la dispozitia sportivilor si cu care vrea sa faca performanta. Este jenant, patetic. Ajungi sa admiri finantatorii particulari gen Becali, Copos, Coca Cola, Bergenbier si oricare altii indiferent de motivele gesturilor lor -reclama, glorie sau dragoste pentru sport.

 

In asemenea conditii si pe aceeasi linie 2 sunt pozibilele scenarii pentru micuta sahista: 1. viitoare campioana mondiala germana , americana, suedeza etc la seniori sau 2. o geniala anonima care invinge carduri de pensionari la sah in parc

 

Nu pot decat sa spun ca e pacat, atatia bani se scurg catre cele mai dubioase foloase si pentru un scop atat de nobil 'nu mai exista fondurile necesare'. Imi aduc aminte de o masina de lux cumparata din bani publici pentru uzul unui functionar, masina ce valoreaza de vreo 15 ori mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca sunt on topic dar as comenta macar cateva randuri despre situatia asta. Televiziunea Romana a refuzat telespectatorilor romani transmiterea campionatelor mondiale de box pe motiv ca erau la o ora de mica audienta si ca ar fi costat prea mult. Daria nu poate participa la concurs fara suportul consiliului judetean iar acesta refuza. Si exemplele ar putea continua pana la nivelul echipamentelor si infrastructurii pe care Romania le pune la dispozitia sportivilor si cu care vrea sa faca performanta. Este jenant, patetic. Ajungi sa admiri finantatorii particulari gen Becali, Copos, Coca Cola, Bergenbier si oricare altii indiferent de motivele gesturilor lor -reclama, glorie sau dragoste pentru sport.

 

In asemenea conditii si pe aceeasi linie 2 sunt pozibilele scenarii pentru micuta sahista: 1. viitoare campioana mondiala germana , americana, suedeza etc la seniori sau 2. o geniala anonima care invinge carduri de pensionari la sah in parc

 

Nu pot decat sa spun ca e pacat, atatia bani se scurg catre cele mai dubioase foloase si pentru un scop atat de nobil 'nu mai exista fondurile necesare'. Imi aduc aminte de o masina de lux cumparata din bani publici pentru uzul unui functionar, masina ce valoreaza de vreo 15 ori mai mult.

Ai perfecta dreptate!

 

Si iata, sa mai zica cineva ca n-am avut dreptate prin ce am scris mai inainte.

 

O stire din gazeta sporturilor:

 

"ŞAH - 4.07.2007 12:00

Şahista Daria Vişănescu nu va putea participa la CE de juniori

 

Şahista Daria Vişănescu nu va putea participa la Campionatul European de juniori, care va avea loc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca sunt on topic dar as comenta macar cateva randuri despre situatia asta. Televiziunea Romana a refuzat telespectatorilor romani transmiterea campionatelor mondiale de box pe motiv ca erau la o ora de mica audienta si ca ar fi costat prea mult. Daria nu poate participa la concurs fara suportul consiliului judetean iar acesta refuza. Si exemplele ar putea continua pana la nivelul echipamentelor si infrastructurii pe care Romania le pune la dispozitia sportivilor si cu care vrea sa faca performanta. Este jenant, patetic. Ajungi sa admiri finantatorii particulari gen Becali, Copos, Coca Cola, Bergenbier si oricare altii indiferent de motivele gesturilor lor -reclama, glorie sau dragoste pentru sport.

 

In asemenea conditii si pe aceeasi linie 2 sunt pozibilele scenarii pentru micuta sahista: 1. viitoare campioana mondiala germana , americana, suedeza etc la seniori sau 2. o geniala anonima care invinge carduri de pensionari la sah in parc

 

Nu pot decat sa spun ca e pacat, atatia bani se scurg catre cele mai dubioase foloase si pentru un scop atat de nobil 'nu mai exista fondurile necesare'. Imi aduc aminte de o masina de lux cumparata din bani publici pentru uzul unui functionar, masina ce valoreaza de vreo 15 ori mai mult.

 

... pacat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor voi va mai uitati pe la stiri, pe TOATE televiziunile nationale?

 

Subiecte beton:

1) politic = circ; da la fraieri ca sa uite de foame

2) vasile o bate pe vasilica dupa care se spinzura = thriller

3) sport recte FOTBAL ca ne da nea Gigi malai sa-l promovam

4) pocnitori si manelisti = vezi item 1

 

In aceste 4 subiecte unde sa intre patinaj artistic, inot, sah, olimpiade internationale de matematica, ....????? Nu vedeti ca nu au loc? Si nu va faceti vise: sponsorizarile si fondurile se duc tot in cele 4 subiecte.

 

Asa ca nu va mai plingeti si reprofilati-va!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×