Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi se par absolut normale aceste reguli. Desigur, fanaticii ar spune ca nu sunt intreaga la minte, dar incercati numai sa va ganditi, dragi crestini! Majoritatea sunteti crestini doar cu numele, nu respectati poruncile voastre, iar faptele bune le faceti numai pentru ca sunteti interesati, mereu vreti ceva in schimb (sunt unii care spun ca fac fapte bune ca sa se mantuiasca, raspuns ce tradeaza o mare doza de egoism). Crestinii (cei mai multi) eu cred ca se regasesc in cele unsprezece reguli sataniste, cel putin in 8 dintre ele (sa facem abstractie de prima si a doua, si chiar de a cincea-pentru unii e greu de respectat). Sa fim seriosi, cati dintre crestini se lasa calcati in picioare si spun, la necaz: "Dumnezeu a dat, Dumnezeu a luat, fie numele Domnului binecuvantat!"??? Cati dintre crestini intorc si celalalt obraz cand sunt mustrati? Cei mai multi actioneaza impulsiv sau daca nu, isi "construiesc" adevarate strategii, planuri de razbunare, apoi merg la biserica si aprind lumanari, se duc la spovedanie, ca deh! sunt credinciosi! Asa ca, dragi crestini, cate din poruncile voastre respectati? Asa de mult il iubiti pe Dumnezeu incat injurati de el cand aveti o "incercare"! Multi (nu toti) crestini sunt ipocriti, cand cineva ii contrazice ei sar imediat si-si apara religia, dar oare se gandesc ei daca sunt demni sa se numeasca "crestini"? Reflectati, reflectati, reflectati...si veti vedea ca nu sunteti mai buni ca satanistii! Credeti ca puteti gresi fara sa fiti pedepsiti, spuneti mereu ca Dumnezeu e iertare si continuati sa gresiti, comitand un pacat impotriva Duhului Sfant! Unii sunt atat de degradati incat ajung sa-si blesteme "fratii intru credinta" in fata icoanei!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se par absolut normale aceste reguli. Desigur, fanaticii ar spune ca nu sunt intreaga la minte, dar incercati numai sa va ganditi, dragi crestini! Majoritatea sunteti crestini doar cu numele, nu respectati poruncile voastre, iar faptele bune le faceti numai pentru ca sunteti interesati, mereu vreti ceva in schimb (sunt unii care spun ca fac fapte bune ca sa se mantuiasca, raspuns ce tradeaza o mare doza de egoism). Crestinii (cei mai multi) eu cred ca se regasesc in cele unsprezece reguli sataniste, cel putin in 8 dintre ele (sa facem abstractie de prima si a doua, si chiar de a cincea-pentru unii e greu de respectat). Sa fim seriosi, cati dintre crestini se lasa calcati in picioare si spun, la necaz: "Dumnezeu a dat, Dumnezeu a luat, fie numele Domnului binecuvantat!"??? Cati dintre crestini intorc si celalalt obraz cand sunt mustrati? Cei mai multi actioneaza impulsiv sau daca nu, isi "construiesc" adevarate strategii, planuri de razbunare, apoi merg la biserica si aprind lumanari, se duc la spovedanie, ca deh! sunt credinciosi! Asa ca, dragi crestini, cate din poruncile voastre respectati? Asa de mult il iubiti pe Dumnezeu incat injurati de el cand aveti o "incercare"! Multi (nu toti) crestini sunt ipocriti, cand cineva ii contrazice ei sar imediat si-si apara religia, dar oare se gandesc ei daca sunt demni sa se numeasca "crestini"? Reflectati, reflectati, reflectati...si veti vedea ca nu sunteti mai buni ca satanistii! Credeti ca puteti gresi fara sa fiti pedepsiti, spuneti mereu ca Dumnezeu e iertare si continuati sa gresiti, comitand un pacat impotriva Duhului Sfant! Unii sunt atat de degradati incat ajung sa-si blesteme "fratii intru credinta" in fata icoanei!

ceea ce ai spus tu reflectă exact părerea mea , probabil după regulile astea cel puţin 60% din populaţia păm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceea ce ai spus tu reflectă exact părerea mea , probabil după regulile astea cel puţin 60% din populaţia păm
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da! Insa multi fanatici au primul pacat satanist si nu-si dau seama de asta! :o:

da , păcat că nu doare :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din acele reguli...inseamna ca io's satanista in proportie de aproape 90%. :o: Cam ingrijorator, ar spune un...crestin. :jester: Insa io cred ca fara aceste @pacate@ nu poti trai in ziua de azi...Prefer sa fiu o asa-zisa satanista moderna, decat sa mor de foame sau sa ma sacrific pt cine nu merita, ca asa zice Biblia..si in plus, nu cred ca deranjeaza pe vreo careva satanismul acesta descris mai sus.Nu mi'a facut nimeni observatii ca nu accept sa fiu jignita, ca nu accept sa mi se faca scandal in casa, ca nu intorc si celalalt obraz..pana la urma, nush cine ar face;o.Nu mai traim dupa nush ce reguli scrise in piatra sau desenate cu degetul in nisip,traim dupa regulile impuse de societatea moderna, societate care nu se compara cu ce a fost acum 2000 de ani.Deschideti ochii si lasati prostiile.Nu exista satanism modern, ci doar acomodare,lupta pt supravietuire.Nu exista religie si credintza, ci doar autocontrol.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din acele reguli...inseamna ca io's satanista in proportie de aproape 90%. :D Cam ingrijorator, ar spune un...crestin. :jester: Insa io cred ca fara aceste @pacate@ nu poti trai in ziua de azi...Prefer sa fiu o asa-zisa satanista moderna, decat sa mor de foame sau sa ma sacrific pt cine nu merita, ca asa zice Biblia..si in plus, nu cred ca deranjeaza pe vreo careva satanismul acesta descris mai sus.Nu mi'a facut nimeni observatii ca nu accept sa fiu jignita, ca nu accept sa mi se faca scandal in casa, ca nu intorc si celalalt obraz..pana la urma, nush cine ar face;o.Nu mai traim dupa nush ce reguli scrise in piatra sau desenate cu degetul in nisip,traim dupa regulile impuse de societatea moderna, societate care nu se compara cu ce a fost acum 2000 de ani.Deschideti ochii si lasati prostiile.Nu exista satanism modern, ci doar acomodare,lupta pt supravietuire.Nu exista religie si credintza, ci doar autocontrol.

 

Editat de Don MaXxX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se par absolut normale aceste reguli. Desigur, fanaticii ar spune ca nu sunt intreaga la minte, dar incercati numai sa va ganditi, dragi crestini! Majoritatea sunteti crestini doar cu numele, nu respectati poruncile voastre, iar faptele bune le faceti numai pentru ca sunteti interesati, mereu vreti ceva in schimb (sunt unii care spun ca fac fapte bune ca sa se mantuiasca, raspuns ce tradeaza o mare doza de egoism). Crestinii (cei mai multi) eu cred ca se regasesc in cele unsprezece reguli sataniste, cel putin in 8 dintre ele (sa facem abstractie de prima si a doua, si chiar de a cincea-pentru unii e greu de respectat). Sa fim seriosi, cati dintre crestini se lasa calcati in picioare si spun, la necaz: "Dumnezeu a dat, Dumnezeu a luat, fie numele Domnului binecuvantat!"??? Cati dintre crestini intorc si celalalt obraz cand sunt mustrati? Cei mai multi actioneaza impulsiv sau daca nu, isi "construiesc" adevarate strategii, planuri de razbunare, apoi merg la biserica si aprind lumanari, se duc la spovedanie, ca deh! sunt credinciosi! Asa ca, dragi crestini, cate din poruncile voastre respectati? Asa de mult il iubiti pe Dumnezeu incat injurati de el cand aveti o "incercare"! Multi (nu toti) crestini sunt ipocriti, cand cineva ii contrazice ei sar imediat si-si apara religia, dar oare se gandesc ei daca sunt demni sa se numeasca "crestini"? Reflectati, reflectati, reflectati...si veti vedea ca nu sunteti mai buni ca satanistii! Credeti ca puteti gresi fara sa fiti pedepsiti, spuneti mereu ca Dumnezeu e iertare si continuati sa gresiti, comitand un pacat impotriva Duhului Sfant! Unii sunt atat de degradati incat ajung sa-si blesteme "fratii intru credinta" in fata icoanei!

tot ce ai spus aici este exact argumentatia puternica pentru A FI crestin. DIn tot ce ai descris, si pe buna dreptate, orice om nevinovat de primul pacat satanist intelege ca a fi crestin pe bune, te propulseaza intr-o elita a umanitatii. Oamenii puternici nu simt nevoia de razbunare, dar ii compatimesc pe cei care le fac rau. Oamenii de elita calca in picioare poftele animalice si-si fauresc un destin nou, de ingeri in trup. In Elita Elitei, se afla acei crestini care nici macar nu vor recompensa pentru ce fac. Toate actiunile lor, sunt facute pentru ca-l iubesc pe Dumnezeu..Acestia sunt sfintii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

satanisti adevarati nu sunteti voi ...pentru ca voi nu aveti o religie inspirata de satana !

Adevarati satanisti sunt crestinii ...ei nu au nici o scriptura inspirata de Dumnezeu ...dar si-au facut un Dumnezeu exact din cel care inainte de a se naste a fost Lucifer (alias Isus dupa nastere )care s-a nascut ca om si nu a facut nimic pozitiv in viata sa ...decat a lasat o noua lege (NoulTestament) si o religie care a ucis mai multi oameni decat razboaiele mondiale ...si care dupa "inviere" a ajuns seful camerei Mortii si Stapanul IADULUI ...adica Dracu in talpi !

 

Iar pentru ca Diavolul este superprofesionist in inselaciune ... a reusit sa prosteasca oamenii sa i se inchine ca Dumnezeu ...ceea ce "Lucrarea sa istorica" o contrazice prin ADEVARUL realitatii istorice!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×