Sari la conținut
Forum Roportal
anonim232

Ceva...mai neobisnuit.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poate pt multi o sa vi se para un subiect iesit din comun. O sa va rog sa ma iertati pt asta, dar de nenumarate ori am avut dezbateri cu mai multi prieteni pe tema asta...

Cel care-mi va raspunde, ar fi cu atat mai bine daca are studii superioare ca "vorbe din batrani" de la altii am mai auzit si eu.

 

Multi zic ca sperma inghitita de femei e sanatoasa, adica face bine la ten, riduri, cosuri, etc.

 

Eu va rog, daca se poate sa-mi dati un raspuns cat mai direct si cat mai sincer si daca se poate sa explicati.

 

Va multumesc mult si iertati-ma pt subiectul acesta!

Editat de anonim232

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sperma este un lichid pe care multe dintre noi il adora, dar la fel de multe il detesta. Eu fac parte din prima categorie. Esenta care da viata in corpul femeii nu trebuie privita cu dezgust in nici un caz. Fiindca daca ati sti ce contine nu ati mai arunca bunatate de substanta nutritiva pe sani si fese. Inainte vreme existau antrenori de atletism din cluburi mari (eu cunosc doi) care recomandau sportivelor inainte de concurs sa inghita cat mai multa sperma. De ce? Fiindca sperma contine hormoni masculini nedetectabili la testul doping, contine aminoacizi si proteine, adica exact ceea ce trebuie pentru marirea capacitatii de efort. Doua sunt motivele pentru are unele dintre noi refuza acest elixir al vietii: rusinea fatza de actul in sine si sila fata de gustul ei.

 

http://www.ele.ro/articol_1204.html

 

sperma contine o substanta asemanatoare zaharului, fructoza (aceeasi molecula de zahar pe care o gasesti in fructe)!

 

http://www.ado.ro/sexualitate/de_ce_masturb.html

 

Un salon de infrumusetare londonez sustine ca poate oferi stralucire absoluta parului prin tratarea lui cu o solutie care contine sperma de la tauri, informeaza Reuters. Un purtator de cuvint al Hari`s, salon situat in zona rezidentiala Chelsea din Londra, a declarat ca salonul ofera clientilor sai un tratament organic care include masarea parului cu o solutie bogata in proteine obtinute din radacini ale diferitelor plante si sperma taurilor. Proprietarul salonului, Hari Salem, a declarat presei britanice ca a incercat sute de produse inainte sa ajunga la concluzia ca sperma de la tauri este elementul lipsa din formula pentru un par exceptional. Acesta a precizat pentru ziarul londonez Metro ca sperma este congelata inainte de folosire si ca astfel se elimina mirosul.

 

http://forum.softpedia.com/lofiversion/ind...hp/t180061.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum razand si glumind la mine nu am observat vreo modificare a tenului sau o diminuare a cosurilor inainte de aparitia menstrei. Tot acolo sunt. Deci pentru mine nu are efect :jester: Insa din punct de vedere energetic nu este buna aceasta practica. Sperma este legata de chakra 2 cea de sub ombilic si are vibratia ei. Ei bine la gat se afla o alta chakra a 5-a care si ea are alta vibratie. Si cele 2 vibratii nu prea se pupa, de aceea nu este bine sa se inghita sperma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ms mult pt raspuns.

M-ai ajutat sa castig un pariu! :o:

 

pe cat ai pus?

 

pai samsaro, e adevarat ca era treburi bune sperma dar eu zic sa te reprofilezi pe fructe si legume :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe cat ai pus?

 

pai samsaro, e adevarat ca era treburi bune sperma dar eu zic sa te reprofilezi pe fructe si legume :D

Pai dde 11 ani nu mai pap carne, rar prajeli, catusi de cat sanatos plus ca de 2 luni chiar ca pap numai fructe si legume in mare parte crude si cu toate astea tot imi mai ies cosulete :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cosurile ies din cauza frustrarilor/ reprimarilor de obicei (mai ales de natura sexuala dar si in comunicare), daca cineva mananca numai cruditati si duce o viata mai smerita asta nu inseamna ca problemele i se rezolva de la sine . Asa deci, constientizare placuta :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu face absolut nimic. Nu constati vreo ingrasare ori sa slabesti, nu o sa ai peste noapte tenul mai luminos si frumos.

Te alegi doar cu placerea data de un act in care vei avea o pozitie activa. Si daca ai facut acest act foarte -foarte bine iar el te rasplateste cu un oral foarte foarte slab , iti creste nivelul de frustrare si s-ar putea sa ai cosuri, de nervi.

 

Sau poti fi oprita, ca fi extrem de prost ceea ce faci, sau poti opri ca face extrem de prost ceea ce face. Oricum, nervi, cosuri!

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×