Sari la conținut
Forum Roportal
FagarASH

HDD MAXTORAres C64K - probleme

Postări Recomandate

Este vorba despre un HDD MAXTOR de 40 GB. In BIOS il vede dar in Windows nu. In BIOS apare MAXTORAres C64K si clipeste. S-a mai intalnit problema asta la mai multi utilizatori dar pe nici un forum nu se explica cum se remediaza problema sau daca este remediabila. Nu pot folosi nici un program de recuperare de date si nici alte programe care ruleaza din Windows deoarece XP-ul nu il recunoaste. Nu ma intereseaza recuperarea datelor de pe HDD ci doar sa il fac sa functioneze. Mai multe nu prea stiu ce sa va spun. Am incercat softurile: MaxBlaster 5 si SeaTool dar nu le pot rula deoarece nu vede nici un HDD de la Maxtor sau Seagate. Daca aveti idei v-as ruga sa ma ajutati. Multzam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da este vazut... tot doar de BIOS. Nu si de Widows. As incerca un LOW LEVEL FORMAT dar nu mai gasesc nici un calculator mai vechi. La astea noi pe la toti care am intrebat nu au asa ceva in BIOS. Poate mai este o solutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu e citit de windows ci doar de bios, sa fie defect? Ai probat sa il schimbi?Aaaa, sa nu uit :spiteful: te-ai uitat la papuceii din spate daca e pus pe "salve" nu pe "master" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da este vazut... tot doar de BIOS. Nu si de Widows. As incerca un LOW LEVEL FORMAT dar nu mai gasesc nici un calculator mai vechi. La astea noi pe la toti care am intrebat nu au asa ceva in BIOS. Poate mai este o solutie.

Există Ontrack Disk Manager, care poate face lucruri pe care niciun BIOS nu le-a făcut vreodată.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×