Sari la conținut
Forum Roportal
kitania

ce e cu fizionomia?

Postări Recomandate

Eram in clasa a 12-a,la o ora de stiinte sociale si vorbeam despre cariera,locuri de munca,ma rog,un fel de chestionar-gen discutie libera- inainte de absolvire.Un coleg de-al meu spune mai in gluma,mai in serios ca el vrea sa se faca om de afaceri...Atunci profa foarte sigura si categorica da din cap in semn de "nu" si ii zice ca n-are fizionomie de om de afaceri.... :cheer: Ce a vrut sa zica cu asta?Fata noastra poate sa dea informatii legate de hobby-urile /carierele noastre?As vrea o recomandare de carte pe tema asta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca au fost facute tot felul de studii pe tema asta in ultima vreme. Carti nu as putea sa-ti zic ca nu m-a interesat sa retin. De exemplu criminalii se pare ca pot fi identificati dupa fizionomie, au fata mai patratoasa, corpul mai butucanos, maini mai groase. Bine, nu e valabil pentru toti. Si apoi cuget eu ca sa fi om de afaceri trebuie sa se vada pe fata ta taria de caracter, chipul tradeaza multe, cata putere ai, daca te lasi coplesit de emotii, trebuie sa fi impunator, sa ai si un fizic totodata placut daca vrei sa-ti mearga in afaceri ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tema este foarte interesanta si utila in acelasi timp.Observatiile asupra aspectului exterior al corpului uman si a altor animale au preocupat de mii de ani mintea oamenilor,asa ca exista mult material scris cu aceasta tema.Cauta si vei gasi,intreaba si ti-se va raspunde!

Din experienta personala iti pot garanta ca acumularea de cat mai multe date in acest domeniu iti vor fi de mare folos in viata.

Editat de Pruncul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eram in clasa a 12-a,la o ora de stiinte sociale si vorbeam despre cariera,locuri de munca,ma rog,un fel de chestionar-gen discutie libera- inainte de absolvire.Un coleg de-al meu spune mai in gluma,mai in serios ca el vrea sa se faca om de afaceri...Atunci profa foarte sigura si categorica da din cap in semn de "nu" si ii zice ca n-are fizionomie de om de afaceri.... :) Ce a vrut sa zica cu asta?Fata noastra poate sa dea informatii legate de hobby-urile /carierele noastre?As vrea o recomandare de carte pe tema asta....

De fizionomia lui Becali ce zic expertii astia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si apoi cuget eu ca sa fi om de afaceri trebuie sa se vada pe fata ta taria de caracter, chipul tradeaza multe, cata putere ai, daca te lasi coplesit de emotii, trebuie sa fi impunator, sa ai si un fizic totodata placut daca vrei sa-ti mearga in afaceri ...

Subscriu.

 

Eu cred ca trasaturile fetei arata mai degraba temperamentul unui om. Asta-mi aduce aminte de o lectie de psihologie, despre cele 4 tipuri temperamentale :search:.

O fatza mai blajina nu prea arata putere, tarie, si nu inspira frica. Probabil de asta s-a legat profa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×