Sari la conținut
Forum Roportal
ferrari.f50red

criza de bancheri

Postări Recomandate

De cand tot intreb si eu in stanga si in dreapta cum e la IBR!! Ca si student ma refer :jester:

Am fost in vizita acolo, e o cladire f moderna, bine dotata. Acum am trecut a 12'a si ma gandesc din ce in ce mai serios sa incerc acolo. Se intra pe baza mediei de la bac, costa 20 mil pe an din pacate. Dar e ok. Si e adevarat, din cate mi s-a spus la fata locului, ca studentii au posibilitatea sa lucreze in banci inainte de terminarea facultatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O prietena a absolvit anul acesta facultatea la IBR si lucreaza de cca un an intr-o banca. Cred ca e un avantaj, mai ales ca se poate face practica in banci in timpul facultatii si iti poti face oarecare experienta inca din anii de studiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O prietena a absolvit anul acesta facultatea la IBR si lucreaza de cca un an intr-o banca. Cred ca e un avantaj, mai ales ca se poate face practica in banci in timpul facultatii si iti poti face oarecare experienta inca din anii de studiu.

 

suna foarte bine!!! Mirelus, spune-i te rog prietenei tale sa-mi zica si mie mai multe chestii...ce materii se fac - matematica multa sau materii practice care sa te ajute la banca?

se ocupa profii de fiecare student sau ii trateaza ca in alte parti ca pe o gloata? :oops:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles, in primul an se fac discipline mai generale, insa apoi se pune accent pe cursuri de specialitate - management, marketing bancar, piete de capital, creditare, tranzactii internationale si foarte mult terminologie bancara in engleza si franceza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×