Sari la conținut
Forum Roportal
dasefx

Rai sau/si Iad?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As fi curios ce ai avea de zis , daca maine as veni la tine , ti-as da in cap, i-as omora pe toti care iti sunt dragi si dupa te-ai intalni cu mine in rai, pentru ca il am pe d-zeu cu mine si m-am pocait. Pacatuiesc pena la 70 de ani, ma pocatuiesc la 80....cum suna?

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce zic eu ce intelegi tu lol. Era vorba de dreptate, judecarea aceluiasi caz cu etaloane diferite etc.....intelegi?

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As fi curios ce ai avea de zis , daca maine as veni la tine , ti-as da in cap, i-as omora pe toti care iti sunt dragi si dupa te-ai intalni cu mine in rai, pentru ca il am pe d-zeu cu mine si m-am pocait. Pacatuiesc pena la 70 de ani, ma pocatuiesc la 80....cum suna?

Ce sa zica ..? :blink: ..ar vrea sa il omori si pe el ..:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica daca(asa cum spune Coranul)isus a fost un simplu profet.Ca si Muhammed.Atunci,ne salutam in iad?

 

Care e motivul pentru care să ne salutăm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai,din punct de vedere nereligios,Muhammed a dat Coranul(i s-a revelat sau pur si simplu l-a alcatuit),a pus bazele unei civilizatii dezvoltate,a reusit sa uneasca in jurul sau si a noii religii triburi si orase intregi,a pus bazele unui sistem moral care dainuie si astazi,a invatat oamenii despre importanta igienii,etc.Il apreciez,desi nu sunt musulmanca,ptr ce a reusit sa faca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×