Sari la conținut
Forum Roportal
dasefx

Rai sau/si Iad?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am eu o problema cu asta. Cat de fericit poti fi in Rai din moment ce ar exista si iadul? O ipoteza.....ajungi in rai (daca faptele te recomanda), stai fain "cu baietii la o bere", si la subsol e maica-ta sau frate-tu la un gratar (pe post de frigaruie) :flowers:

 

P.S. Scuzati-mi metaforele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand ajungi acolo nu ai cunostinta de gradele de rudenie si cine au fost ei in viata .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A,da,una dintre ideile religiei crestine ca poti fi fericit in rai cand 80% din populatie e in iad.Desigur,asta impune o alta intrebare,de ce marele si dreptul si.........etc Dumnezeu nu ii distruge pe "pacatosi" preferand sa ii vada cum se chinuie ptr eternitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu doar crestinismul ci si alte religii iudaism islam .............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand ajungi acolo nu ai cunostinta de gradele de rudenie si cine au fost ei in viata .

 

Serios? Nasol!

 

Legat de asta.....am vazut un documentar pe Discovery cum ca Biserica Catolica "lucreaza" la un document care infirma existenta iadului

 

Va doresc o zi minunata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii cred ca daca cineva este mantuit atunci toti cei care ii sunt cunoscuti lui or sa fie mantuiti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu doar crestinismul ci si alte religii iudaism islam .............

adică cum? nu cunoşti pe nimeni ? atunci cum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

il intalnesti da nu stii cine e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
il intalnesti da nu stii cine e

adică nu-i vezi la faţă? nu mai seamănă cu hendrix spiritul lui hendrix? că aşa nu-mi convine eu zic că-i Hendrix şi de fapt e Guţă :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×