Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

Puterea dragostei...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mi-e teama ca nu merit nici sa calc urma voastra ....sunt cea mai sceptica dintre sceptici ,sper sa fie iubire si nu doar un exacerbat simt al datoriei ....ea merita iubire sincera ,sper ca ai suficienta ....mult noroc si ...iubire? niciodata nu e suficienta ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-e teama ca nu merit nici sa calc urma voastra ....sunt cea mai sceptica dintre sceptici ,sper sa fie iubire si nu doar un exacerbat simt al datoriei ....ea merita iubire sincera ,sper ca ai suficienta ....mult noroc si ...iubire? niciodata nu e suficienta ....

a fi sceptic in "lume" e ok :cheer: .... dar a simti si totusi a fi sceptic mi se pare prostie....mai ales cind nu e ceva rational ...ci e pur si simplu iubire ...... "frica" vine tocmai din " ratiunea" omului de a castiga tot timpul pentru el ... (asa e invatat de mic :doh: ) iar cind viata iti arata exemple clare le pui "la zid" dar de fapt "le simti " adevarate si in inima ta recunosti " ca ti le doresti" si aici apare lupta dintre "ratiune" si iubire...... asa ca " fiti intelepti ca serpi si blanzi ca porumbeii..... :D

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine, este adevarat si nu cred ca ei sunt singurii care traiesc o astfel de poveste. Numai ca nu-i stie nimeni...

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o:

nu stiu ce sa spun.

Prea frumos... ca sa fie adevarat.

mdea... .

Purecoaso, nu vreau sa te dezamagesc insa povestea-i veche .

stiam pe cineva care agata pe net cu povestea asta :D si nu putine se ofereau sa-l consoleze :jester:

 

poate ca totusi povestea ta e adevarata ?!

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:jester: Cred ca nu e cazul... :o: De ce sunteti asa de sceptici? Ce e asa iesit din comun?! Omul n-a facut nici cea mai mica aluzie, nimic, a plecat inaintea mea zicand ca-l cheama sotia ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va asiguram ca povestea este adevarata. Avatarul nostru este chiar o fotografie cu Simina. Amarena poate confirma ca nu a fost vorba de avansuri in discutia noastra.

Chiar suntem curiosi daca mai sunt cupluri ca si noi, sua macar persoane cu handicap. Ne-ar placea sa cunoastem.

 

Simina si Marc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar cred in povestea lor... e normal ca oamenii sa fie sceptici...insa mie-mi place sa aud asemenea povesti , si voua,Simina si Marc,va doresc multa putere de intelegere... si fericire...si dragoste.... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce nedreapta e viata asta....dintr-un accident....si sunt sigura ca de cele mai multe ori asta li se intampla celor care nu merita...

ce sa zic...eu va doresc sa nu obositi in lupta cu viata si ma faceti sa imi dau seama ca problemele mele sunt minore :D

 

Oricum, sa fiti fericiti e cel mai important lucru! Nu conteaza mijloacele, atata timp cat nu faceti rau altora...iar in cazul de fata nu e nici vorba de asa ceva :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×