Sari la conținut
Forum Roportal
Aleinad Anad

Il pierd...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt cu o persoana care e in perioada bacului.Sunt constienta ca e stresant si nu in stresez si il sustin deoarece de asta e nevoie in unele momente...Insa acum simt ca cu cat timpul trece cu atat ma indepartez de el si el se indeparteaza de mine.Incerc sa sustin relatia dar imi e ca prin efortul meu de a face totul sa fie bn devin stresanta pt el...

Ce sa fac?Sa punem la socoteala ca vine vacanta si dupa admitere o sa plece in vacanta...

Ma tem ca asta va sfarsi totul si nu voi suporta avand in vedere ca tin f mult la el.

Sa vb cu el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă el nu simte nevoia să fie cu tine, orice efort de-al tău

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt cu o persoana care e in perioada bacului.Sunt constienta ca e stresant si nu in stresez si il sustin deoarece de asta e nevoie in unele momente...Insa acum simt ca cu cat timpul trece cu atat ma indepartez de el si el se indeparteaza de mine.Incerc sa sustin relatia dar imi e ca prin efortul meu de a face totul sa fie bn devin stresanta pt el...

Ce sa fac?Sa punem la socoteala ca vine vacanta si dupa admitere o sa plece in vacanta...

Ma tem ca asta va sfarsi totul si nu voi suporta avand in vedere ca tin f mult la el.

Sa vb cu el?

Sa porti acum o discutie serioasa cu el,in perioada bacului,e inutil. Lasa timpul sa treaca,nu-l stresa cu intrebari si explicatii,lucrurile se vor limpezi odata cu trecerea acestei perioade.

Daca ti-e teama ca se va sfarsi totul o data cu plecarea lui in vacanta,inseamna ca nu esti sigura nici pe tine,nici pe el.3 luni,o saptamana sau 1 an nu inseamna neaparat sfarsitul unei relatii.Aici depinde de amandoi,de gradul de implicare,de ce simtiti unul pentru celalalt...Important e sa fii intelegatoare,este o perioada grea in viata lui...trebuie sa-l sustii neconditionat,enervandu-l nu vei reusi decat sa-l indepartezi tot mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu l-as stresa pe timpul bacului...si as discuta dupa ce termina..poate asa e mai bine!

L-as sustine in continuare dar mai lejer,din umbra si as pune cartile pe fatza dupa ce trece evenimentul!Oricum succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai il sustin, in fata lui par detasata dar in inima mea e durere deoarece ca orice persoana care se implica sufera la gandul ca ar ramane fara persoana iubite...il inteleg si stiu ca e greu pt el...dar temerile mele tot acolo raman

In disperarea mea de a incerca sa il tin alaturi de mine imi e teama sa nu par o stresanta...

Imi e frica de perioada ce va urma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai il sustin, in fata lui par detasata dar in inima mea e durere deoarece ca orice persoana care se implica sufera la gandul ca ar ramane fara persoana iubite...il inteleg si stiu ca e greu pt el...dar temerile mele tot acolo raman

In disperarea mea de a incerca sa il tin alaturi de mine imi e teama sa nu par o stresanta...

Imi e frica de perioada ce va urma...

Mda.Trebuie sa-ti controlezi frica,altfel dai in cealalta extrema,el va observa,si se va enerva inutil.

Cand iubesti,n-ai teama.Fii tare.Risca tot.Doar asa vei castiga :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai riscat si am pierdut...e prima data cand sunt cu cineva care merita dar nu er fi prima oara cand il si pierd...

Am trecut prin clipe de cojmar si teama de a mai pierde inca o data ma termina...

Chiar nu stiu ce sa fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma ia rasul cand va citesc. Imi place la nebunie apelul asta la constiinta al vostru, si sustinerea pe care trebuie sa i-o arate, etc. E in sesiune, nu trebuie deranjat? Oh really? Saracutul. Si sa inteleg ca instictul sexual de exemplu i se inhiba timp de o luna? Ce facem daca are o erectie? Il rezolvam pe d-nul Goe ca sa nu stresam copilu'?

Danielle, eu cred ca e doar un pretext de-al lui. Daca te iubea si totul era ok, nu se departa de tine.

Verdict: MINTE.

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Perioada bacului a fost si va fi mereu stresanta. Are nevoie de liniste pentru ca este o perioada agitata, cu o puternica incarcatura emotionala.

Daca relatia este OK , nu are de ce sa iti fie teama. Poate este doar o perioada mai dificila , veti trece cu bine peste asta.

Scapa de gandurile negre.

 

Cand iubesti,n-ai teama.

De ce n-ai teama? Chiar daca iubesti si te simti iubit/a nu exista undeva , ascunsa teama ca se va sfarsi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×