Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu este nimic cifrat, trebuia doar sa cunosti limbajul. ( in traducere libera, nu este pt orice neavenit de pe forum)

eu ceream explicatii mai pentru prosti asa, ca nu-mi surade procedura de initiere :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu ceream explicatii mai pentru prosti asa, ca nu-mi surade procedura de initiere :P

 

 

 

da Pippo, e cifrat, altfel ar avea acces oricine.....nu...Enoch?...ai vrea?

Deci....de acord.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da Pippo, e cifrat, altfel ar avea acces oricine.....nu...Enoch?...ai vrea?

Deci....de acord.

 

Avand in vedere ca postarea anterioara mi-a fost stearsa, abuziv si in necunostinta de cauza, de catre Moderatorul Vali, am sa-ti raspund folosindu-ma de originalul Biblic.

 

Nu daţi cele sfinte c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avand in vedere ca postarea anterioara mi-a fost stearsa, abuziv si in necunostinta de cauza, de catre Moderatorul Vali, am sa-ti raspund folosindu-ma de originalul Biblic.

 

Nu daţi cele sfinte c

Editat de IndyGo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omul care se indreapta catre Lumina va reusi sa o aduca si in sufletele celor din jurul sau,niciodata nu o va ascunde. :hi:

 

 

Daca deschideai link ul postat de mine ai fi vazut ca nu eu fac acea afirmatie. Afirmatia apartine Celui ce a adus mult mai multa Lumina decat vom putea noi, toti la un loc, sa aducem vreodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca deschideai link ul postat de mine ai fi vazut ca nu eu fac acea afirmatie. Afirmatia apartine Celui ce a adus mult mai multa Lumina decat vom putea noi, toti la un loc, sa aducem vreodata.

 

Am inteles la ce te-ai referit,doar ca eu nu cred ca Lumina si Adevarul trebuie secretizate.

Cred ca toate aceste "secrete necesare" sunt doar metode de manipulare pentru a putea tine oamenii in ignoranta.

Si daca e sa dam citate,dau si eu "bate si ti se va deschide" si nici intr-un caz nu ti se va tranti usa in nas.

Editat de IndyGo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avand in vedere ca postarea anterioara mi-a fost stearsa, abuziv si in necunostinta de cauza, de catre Moderatorul Vali, am sa-ti raspund folosindu-ma de originalul Biblic.

 

Nu daţi cele sfinte c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare corect. Mai ales daca Dumnezeu a vrut asa.Tu in cine crezi Enoch?

 

In 1.

 

 

Am inteles la ce te-ai referit,doar ca eu nu cred ca Lumina si Adevarul trebuie secretizate.

 

Cand Lumina si Adevarul incap pe mana unora ce au urechi, dar nu "aud", au ochi, dar nu "vad", vei finaliza doar in speculatii sterile de genul celor promovate de Subliminal, vali si Pippo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×