Sari la conținut
Forum Roportal
bistro

Sprot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-a adus cineva niste pesti mici, mici, pare-se c-ar fi din specia sprot.

Care-i modu' de a-i gati? Trebuie sa-i curat de intestine sau ii prajesc integi? Ca-s multi si maruntei ca hoardele tataresti. :crazy:

Se face un amestec din faina de grau si de porumb prin care-i tavalesc sau ii pun in tigaie fara niciun adaos?

Uhhhhh, salvati-maaaaaaaa, va rooooooooog! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se ia fiecare pestisor ,se taie pe burta cu bisturiul ...cu atentie ,ai grija sa nu-i atingi vreo vena importanta ,cu penseta ii cureti maruntaiele ...dupa care urmeaza operatiunea ...imbalsamare ....

tavaleala prin malai ....

 

 

:crazy: la cat de multe stiu sa gatesc ....te-as ajuta cu placere la ...consumat daca vrei ...;)

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baiiiii, ma duc sa m-apuc de disectie daca zici ca asa se face! Daca n-or iesi ca lumea, stiu pe cin' sa dau vina! ;)

 

Aaaaaaaaa, mai e o chestie aiurea! Ramane pe maini miros de peste, ala cu ce se duce? :crazy:

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa nu uiti de pana ta ...sa-i gadili putin prin calcaie ,sa iasa mai ...zambitori in tigaie ..;)

Baiiiii, ma duc sa m-apuc de disectie daca zici ca asa se face! Daca n-or iesi ca lumea, stiu pe cin' sa dau vina! :o: Aaaaaaaaa, mai e o chestie aiurea! Ramane pe maini miros de peste, ala cu ce se duce? :o:
cu bors ...:o: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Baiiiii, ma duc sa m-apuc de disectie daca zici ca asa se face! Daca n-or iesi ca lumea, stiu pe cin' sa dau vina! :PAaaaaaaaa, mai e o chestie aiurea! Ramane pe maini miros de peste, ala cu ce se duce? :crazy:
Te speli de fro doua'jde ori pe maini,aplici apoi niste sare de lamaie,apoi crema...si rezolvat :DLa peste e simplu: ii iei,ii cureti,mai ales ca-s mici,n-ai mare lucru de facut,ii dai prin faina cu ou,ii azvarli in tigaie si gata masa...sau ii bagi in otet,la borcan ;)
Mi-a adus cineva niste pesti mici, mici, pare-se c-ar fi din specia sprot. Care-i modu' de a-i gati? Trebuie sa-i curat de intestine sau ii prajesc integi? Ca-s multi si maruntei ca hoardele tataresti.
Cred ca trebuie sa ii prajesti intregi,ca-s mici. :o: Stiu de la tati. Editat de Miss Andruta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te speli de fro doua'jde ori pe maini,aplici apoi niste sare de lamaie,apoi crema...si rezolvat :DLa peste e simplu: ii iei,ii cureti,mai ales ca-s mici,n-ai mare lucru de facut,ii dai prin faina cu ou,ii azvarli in tigaie si gata masa...sau ii bagi in otet,la borcan :DCred ca trebuie sa ii prajesti intregi,ca-s mici. :o: Stiu de la tati.

 

 

Mi-am pus manusi chirurgicale si-i curat asa.

Deci ii prajesc intregi? ;)

 

Hotarati-vaaaaaaaaa ca deja am despicat vreo cateva duzini! :o: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am pus manusi chirurgicale si-i curat asa.

Deci ii prajesc intregi? ;)

 

Hotarati-vaaaaaaaaa ca deja am despicat vreo cateva duzini! :o: :crazy:

 

 

i-ai decapitat ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am pus manusi chirurgicale si-i curat asa.

Deci ii prajesc intregi? ;)

 

Hotarati-vaaaaaaaaa ca deja am despicat vreo cateva duzini! :o: :crazy:

Prajeste-i intregi,nu te mai chinui de pomana pentru niste pestici mici :o: Spor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
i-ai decapitat ? :crazy:
Inca-i fugaresc cu toporu' prin bucatarie! :o:
Prajeste-i intregi,nu te mai chinui de pomana pentru niste pestici mici :o: Spor.
Multam fain, andruta!Asa m-am plictisit ca mai bine m-as duce sa spal.........pe jos! :o: Si l-as lasa pe-al meu sa ragaie c-o bere-n mana pe canapea la meci! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:PMultam fain, andruta!Asa m-am plictisit ca mai bine m-as duce sa spal.........pe jos! ;) Si l-as lasa pe-al meu sa ragaie c-o bere-n mana pe canapea la meci! :crazy:

N-ai pentru ce :o: Pai asa trebuia facut de la inceput,aruncati in tigaie fara alte taieturi... Pai,sa inteleg ca pana acum l-ai pus sa te-ajute? Sau a spalat pe jos? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×