Sari la conținut
Forum Roportal
Rycy

Ajutor cu PhP

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este vreun baiat pe aici care este binevoitor si ajuta un prostut ca mine in php??Am luat si carte, am luat si tutoriale, dar nu prea il inteleg!!!!!Ma ajutati??:P(:P(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai faza este ca tot php este o9 problema pentru mine!!:o:)nu am inteles nimik!!si aici se raspunde cam greu!!! :crazy: ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alte limbaje stii? Ca daca nu eu cred ca problema ta nu este php-ul ci programarea. Ar trebui sa citesti ceva carti despre programare in general.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu sa programez!!Dar este mai usor in hph!!!:-wdeci, se ofera cineva sa ma ajute!!:doh:(

 

Cred ca ai vrut sa spui php :D .In functie de ce vrei sa programezi s'ar putea sa fie mai usor sau mai greu.Posteaza aici scripturi si ce erori primesti si noi vom incerca sa te ajutam.Eu nu stiu php decat in mare dar vreau sa'l invat vara asta (sper :cheer: ) si MySql.Deci dai drumu :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu sa programez!!Dar este mai usor in hph!!!:-wdeci, se ofera cineva sa ma ajute!!:((

Daca zici ca sti sa programezi inseamna ca poti sa inveti si php... Esential e sa fi foarte atent la sintaxa in special pe la ghilimele si sa sti ce vrei sa faci. Adica sa programezi pe etape si totul o sa fie ok :) Si trebuie sa inveti sa lucrezi cum trebuie si cu baza de date cum sa o structurezi si sa administrezi informatile.

 

Daca ai probleme concrete arata-ne si noua codul poate gasim solutia :):)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma mai am o problema, dar nu in PHP!!!!!!!! :roll: :cry: :P Lucrand la site-ul meu, mam gandit la ceva!!!Meniul este problema!!!!Ca sa se vada peste tot iam dat copy+paste!!!Dar ce se intampla dak as vrea sa pun un link in plus???<_<Ar trebui sa modific toate fisierele!!!!!mia zis cineva de niste frame-uri!!mam documentat de pe net dar nu ar merge la modelul de pagina care il vreau eu!!!Exista alta modalitate????am mai invatat PHP!!! :P :P :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O solutie ar fi sa folosesti stiluri css aflate intr-un fisier extern de unde sa preiei meniul pentru toate paginile site-ului dar oricum trebuie sa modifici codul pe fiecare pagina probabil. Nu e greu css... poti sa inveti de pe http://www.drogoreanu.ro/tutorials/css.php :)

Editat de ady_801

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×