Sari la conținut
Forum Roportal
Michaela

Rezultate dupa 6 luni de la tratament !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna Pati ,

Sigur iti aduci aminte de mine , am mai scris pe forum.

Ca si tine suport foarte greu tratamentul, eu am facut deja injectia cu numarul 25 . Dupa trei luni mi-a iesit nedetectabil .

La 6 luni analizele nu mi-au iesit prea grozav , leucocitele si trombocitele in scadere ( 2800 , 95000), transaminazele mari in continuare. Fibroza de grad 3 am avut si eu , cu noduli si multe altele, dar ....

Ma consider o norocoasa ptr.ca umbland prin spitale am intalnit persoane cu boli mult mai grave care in cateva luni indurand niste dureri cumplite o sfarsesc tragic. Doamne , sunt o norocoasa ca am doar virus si nu am ceva mai grav . Ma consider o norocoasa ptr. ca fetita si sotul meu sunt sanatosi , ma sustin , ma ajuta ,...... Sunt o norocoasa ca am obtinut tratamentul prin casa de asig. N-as fi avut acest noroc daca bunul Dumnezeu nu m-ar fi ajutat . Fiecare individ are o cruce , la unii este mai usoara , la altii mai grea , este a noastra si pentru toate trebuie sa multumim .

Cu parul am si eu problema, dar se regenereaza dupa terminarea tratamentului, asa spun toti cei care au trecut prin ceea ce trecem noi.

 

Pentru toti cititorii, ne cerem scuze daca v-am descurajat in legatura cu inceperea tratamentului. Fiti optimisti , este singura noastra sansa momentan. Sanatate tuturor si sa ne ajute Dumnezeu in toate .

Va pup, Nicoleta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Nico,

 

Ce mai faci tu ? Bineinteles ca sunt multe alte boli si poate mai grave.... si mult mai grave decat ce avem noi. Important este sa trecem cu BRIO peste precum Costin !

 

El a invins :plane: deci se paote. IMPROTANT ESTE PSIHICUL cum am mai spus.

 

Te pup si sa auzim de bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ela ,

Multumesc pentru ca atunci cand nu ne asteptam apari cu o vorba buna de "ce faci" , este mare lucru .

Sunt zile cand moralul meu este foarte sus , dar mai am zile ca si azi cand ajung in extrema cealalta.

Imi trece doar seara cand intru pe forum si mai citesc una alta si atunci imi spun sunt inconjurata de prieteni " sunt o norocoasa" .

Am facut a 26 a injectie , se fac 48 ? sau din data de ... pana in aceeasi data a anului urmator?

Cand eram in spital am intalnit persoane care in luna a 8 a sau simtit foarte rau , au intrerupt tratamentul.

Oare voi trece si eu prin asa ceva, de ce luna a 8 a ? Mancarimile de piele cat dureaza ?

Cu toate ca trecem prin atatea incercari , merita. Eu sper ca dupa 6 luni de la terminarea tratamentului o sa fie bine, ma voi alatura lui Costin si altor persoane care au reusit sa infrunte virusul .

Sanatate si incredere in Dumnezeu , boala te apropie mai mult de dumnezeu , de familie . Poate gresesc dar asta simt eu.

Toate cele bune. Nicoleta :plane:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Nicoleta,

 

Sincer toti avem zile cu fericire, cu tristete, doar sunte oameni nu ? Dar trebuie s amergem mai departe asa cum ai spus si tu cu incredre in Dumnezeu. Ai foarte mare dreptate, boala te face sa constientizezi mult mai acut de ce ai nevoie si intradevar te appropie mai mult de familie.

 

Sincer eu nu mai stiu cate se fac pentur ca mie mi-au intrerupt tratamentul dupa 4 luni de peg+rivb deoarece la viremie mi-au iesit detectabil si la vremea respectiva 2004 trebuie sa fie sub limita detectabila pentru a continua tratamentul. Insa multumesc lui Dumnezeu sunt OK in acest moment si sper sa fiu pe mai departe. Eu m-am chinuit cu cate 3 injectii pe saptamana de roferon si rib asa ca cei care fac acum sun mai linistiti un pic deoarece se injecteaza doar 1 dat. :o:

 

Te pup si iti pumnii sa-ti iasa nedectectabil !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna Ela , buna tuturor cititorilor.

La 3 luni mi-a iesit nedetectabil , sper cu ajutorul lui Dumnezeu ca si la 6 luni dupa terminarea tratamentului sa fie la fel.

Ma bucur ca mi s-au aprobat si ultimele 4 luni ( 3 aprobari de cate 4 luni fiecare)

Curaj tuturor si cei care nu sunteti bolnavi ci doar va documentati ptr. cei dragi , fiti alaturi de ei , sa-i incurajati si cat e posibil fiti mereu in intelegatori, conteaza mult acest lucru. In timpul tratamentul ne mai enervam, suntem mai sensibili.

sanatate si numai bine. Nicoleta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut Nico,

 

:good: Super ca este asa si iti doresc din tot sufletul sa fie si mai bine pe ami departe.

 

Ai grja de tine si sufletelul tau.

 

SI MERGEM INAINTE ORICE AR FI.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si bine v-am regasit!

 

Cei mai vechi de pe acest forum poate isi mai amintesc de mine. Am inceput trat. cu Pegasys anul trecut si l-am terminat anul acesta iar rezultatul viremiei la 6 luni de la terminare este NEDETECTABIL!

Vreau sa-mi cer scuze pt ca nu am mai scris dupa cateva luni de la inceperea tratamentul si asta datorita faptului ca pe mine m-a afectat foarte tare si dpdv psihic. Am preferat sa ma retrag nu numai de aici dar si din viata de zi cu zi (pe cat posibil) atat pt protectia proprie (atunci orice vorba fara nici o intentie ma ranea), dar si pt a-i proteja pe cei din jur de agresivitatea mea verbala.

Am reusit sa trec cu bine de aceasta perioada dar recuperarea completa s-a produs intr-adevar la 6 luni de la terminarea tratamentului.

Ajungand la acest rezultat, de abia acum pot spune ca s-a meritat sa indur atata suferinta timp de 1 an si mai bine.

Felicitari celor care au reusit sa atinga SVR si multa tarie celor care vor sa reinceapa tratamentul sau care asteapta noi tratamente. Sper sa ii pot ajuta cu un sfat sau o vorba buna acum nu numai din citite ci si din experienta proprie.

 

Va iubesc si va doresc multa putere in lupta cu dragonul asta blestemat! :juggle:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gia draga, bine ai revenit !

 

Prin ce spui tu am trecut si eu si nu uit aceea perioada urata din viata mea, prin ceea ce am trecut. Sincer pentru tine ma bucur din tot sufletul ca ti-a iesit NEDETECTABIL si inca este asa ! Iti doresc din toata inima sa fie asa in continuare.

 

Nu se supara nimeni ca n-ai mai intrat desi aici noi ne simtim ca intr-o mare familie, cel putin asa simt eu !

 

Luminita de la capatul tunelului tu ai gasit-o sa sper ca intr-un final si pentru mine va fi ok.

 

 

Multa caldura sufleteasca si din partea mea. Sa ai parte de zile senine, norii sa treca, vantul sa bata !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Egreta,

Maine fac a 35 a injectie . Doamne, parca nu-mi vine a crede ca a trecut asa de mult timp de cand am inceput.

Este greu , dar merita , satisfactia e mare cand apare nedetectabil la trei luni.

Sanatate tuturor si aprobarea dosarelor cat mai rapid, incredeti-va in Doamne Doamne si totul o sa fie OK .

Nicoleta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×