Sari la conținut
Forum Roportal
Her

Despre mitocanie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stau si eu.... :o::o: Facem intuneric si ii :crazy: ;) Nu cu red, desi nu am nimic impotriva homosexualilor.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vai ce mitocanie ai spus ,da ..io ce am ? in lipsa de ....faci cu ce ai la ...indemana ..... :o: :crazy: ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu :crazy:

mitocanie ar fi sa lasi pe altul sa stinga lumina cand stii ca asta e treaba ta ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca o sa treaca mult timp pana cand si in Romania o sa se priceapa ca mai importanta decat invatatura ...este socializarea corecta a individului ...asa cum s-a inteles in invatamantul occidental!

Rezultatul este evident ...copii stiu din clasa I-a calcuculul probabilitatilor dar nu stiu a se comporta normal nici la 70 de ani!

 

In occident e invers ...copii nu stiu calculul probabilitatilor nici cand termina scoala generala ...dar au invatat sa se comporte normal ca niste oameni intre oameni ... se mai spune si civilizat!

 

Mai trebuie sa priceapa si PROSTOFESORII Romaniei ...ca Invatatura multa nu e pentru toata lumea ci doar ptr cei care au nevoie de ea !

Dar Educatia Civilizatia si Socializarea ...e necesara ptr Absolut Toata Lumea!

 

Caci altfel vedem ca acum o societate bolnava de cancer moral ...dar cu ifose intelectualiste pe fond mitocan!

Si faptul ca acesti "mitocani" sunt o minoritate nu iti spune nimic? Atata doar ca ei ies mereu in evidenta. Si asa cum s-a spus, ei provin in principal din doua segmente ale societatii: de jos, dintre cei care nu au prea multa carte, chiar analfabeti, si dintre cei cu multi bani, care urmeaza scoli particulare unde li se permite orice sau scoli de stat unde nu si-au prea batut capul pentru si parintii lor erau doar semidocti. Daca tipa ce a intrat in fata ar fi stiut ceva despre probabilitati ar fi stiut ca odata tot o s-o pateasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori plec de acasa cu masina, trebuie sa ies in strada principala cu masina... De obicei este un trafic infernal in zona asta. De fiecare data, fara exceptie, o masina din randul acela imens, se opreste si imi face semn sa ies. Niciodata nu am asteptat in intersectie mai mult de un minut. Un exemplu mic, care spune multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offtopic:dar de ce dispar intrebarile...si raman raspunsurile...in cazul meu....nu are nici un sens raspunsul....logic....fara intrebare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cate ori plec de acasa cu masina, trebuie sa ies in strada principala cu masina... De obicei este un trafic infernal in zona asta. De fiecare data, fara exceptie, o masina din randul acela imens, se opreste si imi face semn sa ies. Niciodata nu am asteptat in intersectie mai mult de un minut. Un exemplu mic, care spune multe.

 

Tu nu stai in Ro, nu-i asa? :doh: Daca ma insel , atunci zi-mi si mie orasul asta cu soferi polite,pls...

Aseara am scapat de accident ca prin urechile acului, un taximetrist ne-a fortat sa iesim pe contrasens :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu nu stai in Ro, nu-i asa? :doh: Daca ma insel , atunci zi-mi si mie orasul asta cu soferi polite,pls...

Aseara am scapat de accident ca prin urechile acului, un taximetrist ne-a fortat sa iesim pe contrasens :cheer:

 

Nu, nu sunt in Ro :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Off mitocania.Daca ma pun sa dau exemple traite pe pielea mea sau a celor dragi mie nu mai ramane spatiu prea mult aici.

In fine ,ce vreau sa va spun mitocania asta nu-i o caracteristica tipica doar romanilor.Ca sare in ochi la romani e o treaba dar sa nu credeti ca doar la romani exista.

Ca sa va descretzesc fruntile si nu ca sa scuip in farfuria de unde mananc vizionati :

http://www.infonegocio.com/xeron/bruno/italy.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×