Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Poate dragostea la femei sa apara dupa sex?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se poate ca o tipa violata sa se indragosteasca de violatorul ei?

Se poate ca o tipa care nu are vreun sentiment fata de un tip, sa se indragosteasca dupa ce face sex cu el?

In ce situatii se intampla si ce se poate zice despre tipa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se poate ca o tipa violata sa se indragosteasca de violatorul ei?

Se poate ca o tipa care nu are vreun sentiment fata de un tip, sa se indragosteasca dupa ce face sex cu el?

In ce situatii se intampla si ce se poate zice despre tipa.

 

1. Nu stiu, nu mi s-a intamplat, Doamne_Fereste!

2. E posibil...nu stiu...poate daca face ala vreun gest deosebit...sau stiu eu...personal m-am indragostit din prima sau deloc (prima vedere :doh:)..atentie: m-am indragostit nu am iubit....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu discuti despre viol cu o mult prea mare dezinvoltura ca si cand ar fi un fleac. Cred ca ar trebui sa luam lucrurile mai in serios, iar ca respectiva devenita femeie sa se indragosteasca de violator sunt extrem de rare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu discuti despre viol cu o mult prea mare dezinvoltura ca si cand ar fi un fleac. Cred ca ar trebui sa luam lucrurile mai in serios, iar ca respectiva devenita femeie sa se indragosteasca de violator sunt extrem de rare.

Si mie mi se pare ciudat, dar am auzit de astfel de cazuri si voiam sa inteleg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se poate ca o tipa violata sa se indragosteasca de violatorul ei?

Se poate ca o tipa care nu are vreun sentiment fata de un tip, sa se indragosteasca dupa ce face sex cu el?

In ce situatii se intampla si ce se poate zice despre tipa.

Are dreptate , Doru. Vorbesti cu o prea mare dezinvoltura despre viol.Poate daca ai fi patit ce au patit multe femei,n-ai mai fi vorbit asa. :D

Nu,parerea mea e ca nu se poate.Nu ai cum sa te indragostesti de violatorul tau. Nu ai cum sa te indragostesti dupa ce faci sex.Astea sunt mecanisme.Dragostea este suflet. Se simte,se traieste altfel,la o alta rezonanta.

Aici nu vorbim despre exceptii,ci generalizam.Deci NU.

 

Edit: Cred ca la barbati se poate,fiindca ei pun mare pret pe prestatia sexuala. :doh: Trist,dar adevarat.

Editat de Miss Andruta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La femeile care sunt sechestrate si violate se produce un asa numit atasament fata de agresor( frica de a nu fi omorate, dorinta de libertate, vina etc .. produc involuntar acest atasament). Sunt multe de spus ... in ultimii ani au aparut articole despre acest fapt des intalnit. Dar la viol nu poate sa intervina dragostea ... ( asta doar in filme :doh: SF, dupa parerea mea)

Editat de ClassicAlina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se poate ca o tipa care nu are vreun sentiment fata de un tip, sa se indragosteasca dupa ce face sex cu el?

In ce situatii se intampla si ce se poate zice despre tipa.

Da. Se intimpla foarte des....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca nu este subiectul topicului, dar cum sa faca sex cu el daca nu are niciun sentiment ?

Eu nu am inteles asta niciodata .

Pai poti face secs fara sa iubesti. :doh:

E instinct si-atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da. Se intimpla foarte des....

 

 

Neeee, mai degraba ii place cum se sexeste cu ala, ca doar nu s-o indragosti de suflet, facand sex :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si mie mi se pare ciudat, dar am auzit de astfel de cazuri

 

...in care victima se indragosteste de violatorul ei se numesc Sindromul Stockholm.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×