Sari la conținut
Forum Roportal
traim in romania

De ce traim in Romania ?

Postări Recomandate

toata?
Da...all over :crazy: Editat de Miss Andruta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu am vrut-o.

Pana intr-o zi cand mi s-a furat telefonul mobil din masina (asta dupa vreo 6 luni in care m-am chinuit sa strang bani sa imi cumpar unul, aveam vreo 18 ani si munceam part time) si m-am gandit: Ce rahat!

 

Dupa asta mi-a trecut de patriotism.

 

Ieri am aflat ca unchiul meu e bolnav f. rau, si spitalul nu a vrut sa il mai tina dand niste motive idioate, l-aU trimis acasa, sa moara, iar pe deasupra i-au taiat si pensia de boala, probabil spitalul a sunat casa de pensii si le-a spus sa nu se mai deranjeze... :D . Asta dupa o viata de munca!

 

Patriotism? Rahat!

Editat de o mama in abu dhabi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am uitat astazi in ghioc si am vazut urmatoarele:

 

TRECUTUL: ni-l stim: o natie de blegi care s-a lasat dusa cu jujeul de alte natii, care mai de care mai "shmekere'

 

PREZENTUL: nu e prea diferit de trecut, cu exceptia ca cei care ne duc de nas astazi sunt dintre ai nostri

 

VIITORUL: se anunta negru ca fundul Iadului. Nu m-ar mira sa ajungem necrofagi, din cauza saraciei si a foamei.

Concluzie: Vai de steaua noastra !

tara noastra de kko

dixit

CORECT. Nimic mai adevarat. Dar pentru a ilantura acel viitor plin de necrofagi, nu se gandeste nimeni ce trebuie facut? Si ce poate fi facut din asta? Decat sa ne vaitam, mai bine sa ne gandim concret cum putem iesi din kk-tul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Momentan traiesc in Rromania pentru ca aici m-a facut mama, si n-am resursele necesare pt a ma muta intr-o tara occidentala. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca as avea bani m-as muta in alta tara si mi-as face alta cetatenie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am uitat astazi in ghioc si am vazut urmatoarele:

 

TRECUTUL: ni-l stim: o natie de blegi care s-a lasat dusa cu jujeul de alte natii, care mai de care mai "shmekere'

 

Aceeasi natie care s-a luptat mereu pentru "supravietuire" (pentru mai multe lamuriri se recomanda a se verifica cartea de istorie)

 

PREZENTUL: nu e prea diferit de trecut, cu exceptia ca cei care ne duc de nas astazi sunt dintre ai nostri

 

In prezent suntem condusi de cei cu bani, ei fac legea....hei, stai putin si in occidentul "mult iubit" tot banul conduce

 

VIITORUL: se anunta negru ca fundul Iadului. Nu m-ar mira sa ajungem necrofagi, din cauza saraciei si a foamei.

Concluzie: Vai de steaua noastra !

 

De ce sa fie viitorul negru? Pentru ca ne plangem mereu, pentru ca "vai ce greu este aici", pentru ca "vai, este o tara de hoti". :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce traiesc in romania?...

fiindca am o soarta cruda...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa am o viata buna decat sa fiu patrioata. :roll: Nu e cea mai perfecta, nu e usor intotdeauna, insa e bine si am ce-mi trebuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×