Sari la conținut
Forum Roportal
traim in romania

De ce traim in Romania ?

Postări Recomandate

M-am uitat astazi in ghioc si am vazut urmatoarele:

 

TRECUTUL: ni-l stim: o natie de blegi care s-a lasat dusa cu jujeul de alte natii, care mai de care mai "shmekere'

 

PREZENTUL: nu e prea diferit de trecut, cu exceptia ca cei care ne duc de nas astazi sunt dintre ai nostri

 

VIITORUL: se anunta negru ca fundul Iadului. Nu m-ar mira sa ajungem necrofagi, din cauza saraciei si a foamei.

 

 

Concluzie: Vai de steaua noastra !

 

 

tara noastra de kko

 

 

 

 

dixit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce traim in Romania ?

 

O sa raspund printr-un banc, care-l consider foarte sugestiv :doh:

 

O familie de viermi traiau intr-un kkt , intr-o zi viermele junior o intreaba pe ma-sa :

- mama , noi n-am putea trai intr-un mar ?

- ba da, fiule .

- mama, dar intr-o banana, n-am putea trai ?

- ba da , fiule .

sta juniorul se gandeste si intreaba :

-si atunci der ce traim intr-un kkt ?

- pentru ca suntem patrioti, fiule ... .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

primul zambet pe ziua de azi, merci ptr banc

dar tot in Romania as ramane, asta daca nu mi-ar oferi viata posibilitatea sa ma stabilesc in Provence

asa ceva nu as refuza, si l-as lasa naiba de patriotism, chiar daca IOrga spunea ca patriot e cel cara ramane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
primul zambet pe ziua de azi, merci ptr banc

dar tot in Romania as ramane, asta daca nu mi-ar oferi viata posibilitatea sa ma stabilesc in Provence

asa ceva nu as refuza, si l-as lasa naiba de patriotism, chiar daca IOrga spunea ca patriot e cel cara ramane

 

 

 

 

 

Bancul cu viermele il stiam si trebuie sa admit ca (din pacate) reflecta foarte bine realitatea. Chestia cu patriotismul e o gaselnita ietfina. Eu nu mai cred de mult in ea. Shmekerii traiesc in Romania pentru ca numai aici e Tzara lui Papura Voda pentru ei, unde pot sa-si vada linstiti de afacerile ilegale. Iar ceilalti... din cauza ca n-au curaj sau n-au cum sa schimbe locul. Parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce traim in Romania ?

 

ca sa ne ocupam tot timpul ...:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate doar traind in alta parte va veti da seama ce ca e bine sa traiesti in Romania.....peste tot locul sunt lucruri bune si rele....eu as vrea sa ma intorc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am nascut aici,am avut ocazii sa plec ,am refuzat...merg pe o idee:"fie painea cat de rea,o mananc in tara mea" ;) Probabil ca am o mentalitate gresita,insa iubesc Romania,n-as pleca niciodata de aici pentru a trai o viata in alta parte...doar daca s-ar intampla cateva lucruri de ordin personal.

 

Traiesc in Romania pentru ca-s patrioata si daca ea nu ma vrea,eu o vreau! :crazy:

Editat de Miss Andruta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×