Sari la conținut
Forum Roportal
Casa Consulta

casa cu structura din lemn

Postări Recomandate

Buna sa va fie inima!

Daca vreti sa va construiti o casa poate aruncati un ochi critic si pe oferta noastra. Cine stie? Poate veti considera cele 5 modele de case cu structura din lemn destul de prietenoase cu buzunarul vostru si de ce nu, chiar cu sufletul vostru. Chiar si pretul este cumsecade, asa ca pentru prieteni!

Toate cele bune si cu folos!

Camelia

www.consulta.ro

post-103707-1182979265_thumb.jpg

post-103707-1182979278_thumb.jpg

post-103707-1182979344_thumb.jpg

post-103707-1182979359_thumb.jpg

post-103707-1182979377_thumb.jpg

Editat de Casa Consulta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am vazut acoperisuri luate si aruncate la zeci de metri de furtuni nu prea ma mai incanta ideea de a mi construi o casa ce are structura din lemn...m am interesat iar pretul este in medie cu 40% mai mic decat o casa din caramida si cu pana la 20% decat una mixt - parterul caramida etaj lemn -durata de executie variind in functie de mp construiti insa ce siguranta poti avea intr o astfel de casa?...vine o furtuna si ti o ia pe toata nu doar acoperisul.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La modelul 2 , coloana dorica strica tot aspectul fatadei.
...ai spirit de observatie...ceva nu imi placea nici mie,dar nu stiam ce... :D
Dupa ce am vazut acoperisuri luate si aruncate la zeci de metri de furtuni nu prea ma mai incanta ideea de a mi construi o casa ce are structura din lemn...m am interesat iar pretul este in medie cu 40% mai mic decat o casa din caramida si cu pana la 20% decat una mixt - parterul caramida etaj lemn -durata de executie variind in functie de mp construiti insa ce siguranta poti avea intr o astfel de casa?...vine o furtuna si ti o ia pe toata nu doar acoperisul.
Un acoperis bine asamblat si bine prins de partea de dedesupt nu va ,,zbura" niciodata...dar pentru construirea lui ai nevoie de mesteri,nu de carpaci.Eu am casa din caramida si tocmai incepem refacerea...de fapt reconstruirea acoperisului,care va fi din lemn,cu mansarda cu finisaje lemn,pentru ca dorim un interior mai calduros.Cred ca nu vrei sa afli cam cate cuie si suruburi am cumparat pentru asamblarea grinzilor...asa ca nu ne temem ca ne zboara ,,palaria".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...ai spirit de observatie...ceva nu imi placea nici mie,dar nu stiam ce... :good:Un acoperis bine asamblat si bine prins de partea de dedesupt nu va ,,zbura" niciodata...dar pentru construirea lui ai nevoie de mesteri,nu de carpaci.Eu am casa din caramida si tocmai incepem refacerea...de fapt reconstruirea acoperisului,care va fi din lemn,cu mansarda cu finisaje lemn,pentru ca dorim un interior mai calduros.Cred ca nu vrei sa afli cam cate cuie si suruburi am cumparat pentru asamblarea grinzilor...asa ca nu ne temem ca ne zboara ,,palaria".

 

Ma pregatesc sa dau la arhitectura, deci am cat de cat ochiul format. :D Da ai dreptate un acoperis de lemn bine facut nu zboara asa usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma pregatesc sa dau la arhitectura, deci am cat de cat ochiul format. :D Da ai dreptate un acoperis de lemn bine facut nu zboara asa usor.

Dar nu toate acoperisurile au structura din lemn?Eu nu am auzit ca ar fi si din altceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nu toate acoperisurile au structura din lemn?Eu nu am auzit ca ar fi si din altceva...

 

Au structura din lemn :D ,m-am exprimat eu gresit. Scuzele mele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×