Sari la conținut
Forum Roportal
andaanda79

Radio pe net

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am facut un radio pe net dar nu merge bine..se intrerupe si le arata ascultatorilor : buffering x%

 

ce pot sa fac? exista niste setari sa nu se mai intample asta?

 

va rog nu imi dati solutii cu host pt ca e destul de scump si nu merita.. ms anticipat :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am facut un radio pe net dar nu merge bine..se intrerupe si le arata ascultatorilor : buffering x%

 

ce pot sa fac? exista niste setari sa nu se mai intample asta?

 

va rog nu imi dati solutii cu host pt ca e destul de scump si nu merita.. ms anticipat :good:

 

depinde ce banda ai; calculeaza cate conexiuni simultane suporta banda ta in functie de calitatea pe care o emiti si limiteaza numarul de conexiuni in functie de asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am tot incercat sa confgurez shoutcast nu imi merge de loc. daca cineva vrea sa ma ajute ma poate contacta pe adresa de mess EDIT**** astept cu nerabdare

Editat de EmmaD
Discutiile vor continua pe forum pt a fi utile si altora ce se confrunta cu aceeasi problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cum ai configurat shoutcast-ul?

Ce IP-uri ai?

De unde vrei sa fi ascultat?

Retea sau interne?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe radiouri sunt puse pe site-uri. Nu sunt acelea din winamp. Cu winamp le poti asculta, acolo unde adaugi un url cum ar fi http://83.103.170.141:8007/listen.pls (un radio care l-am gasit si eu).

Intrebarea mea este: Cum pot creea si eu un asemenea radio, de ce programe am nevoie? Vreau ca ascultatorii sa intre pe o adresa ca aia, nu pe adresa mea de ip pt ca un ip nu duce mult daca sunt multi conectat pe el, e ca si cum ma flodez singur.

Astept sa imi spuneti :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm chiar ara greu e sa faci un radio cum cer eu? Nimeni sa nu stie? Ciudat :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×