Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

CREDETI CA DACA UN GRUP DE OAMENI AR CREDE CU TARIE CA POT CREA PRIN PUTEREA GINDULUI UN OBIECT SAU POT MUTA O CASA DE LA LOCUL EI AR FI POSIBIL ACEST LUCRU

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm...nu cu tarie...

ci sa fie convinsi ca acel lucru s-ar muta...ceaa ce e practic imposibil....suntem prea limitati la materialitate...

si oricum acest lucru se poate face nu prin convingerea ca tu ai face-o , ci Dumnezeu ar face-o pentru tine, caci pana la urma despre Dumnezeu e vorba in topic nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CREDETI CA DACA UN GRUP DE OAMENI AR CREDE CU TARIE CA POT CREA PRIN PUTEREA GINDULUI UN OBIECT SAU POT MUTA O CASA DE LA LOCUL EI AR FI POSIBIL ACEST LUCRU

 

 

Fizica cuantica sustine ca e posibil acest lucru. Eu...ca sa raspund la intrebarea asta cred ca ar trebui sa am mai multe cunostinte... As tinde sa cred ca e posibil. Dar nu pot sa argumentez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CREDETI CA DACA UN GRUP DE OAMENI AR CREDE CU TARIE CA POT CREA PRIN PUTEREA GINDULUI UN OBIECT SAU POT MUTA O CASA DE LA LOCUL EI AR FI POSIBIL ACEST LUCRU

 

Nu este de ajuns numai sa crezi.Trebuie sa fii convins 100% ca acest lucru este posibil,si mai trebuie sa fii convins 100% ca tu chiar poti sa faci lucrul acesta.A..si poate un nivel spiritual putin mai ridicat..

Legea atractiei universale spune ca in momentul in care tu crezi cu adevarat intr-un lucru,mai devreme sau mai tarziu se va indeplini.Se spune ca au existat oameni cu un nivel spiritual mai ridicat care au reusit sa transpuna anumite dorinte din planul cauzal,cel al ideilor,in plan material.

 

Eu personal cred ca nimic nu este imposibil.

P.S.Bineinteles,inca nu am reusit sa mut nimic doar cu puterea gandului :flowers: :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa raspundem la intrebarea asta cand o sa ne folosim vreo 50% din creier, nu la cat folosim acuma, sub 10% :roll:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cu restul ce faci?

...tocanita?

parerea mea e ca ne folosim creierul in intregime....

nu prea am incredere in cercetatori...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este posibil dar de se va putea vreodata cu siguranta va avea si o explicatie logica, stiintifica, iar de nu va fi nu inseamna ca ea nu exista ci doar ca nu a fost descoperita inca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cu restul ce faci?

...tocanita?

parerea mea e ca ne folosim creierul in intregime....

nu prea am incredere in cercetatori...

 

Din pacate nu ni-l folosim in intregime.

Daca ne-am folosi creierul la capacitate maxima am fi asemeni lui Dumnezeu.(adica am putea sa facem orice)

De ce crezi ca invatand din ce in ce mai mult,iti creste atat capacitatea de a invata cat si cea de a acumula informatie?(daca ne-am folosi creierele la maxim,nu ne-am mai chinui cu astfel de lucruri)

Parerea mea.. :roll:

 

P.S.Si capaciatea intregului creier exista,bineinteles (nu doar cei 10 %),dar se afla intr-o stare de latenta.

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CREDETI CA DACA UN GRUP DE OAMENI AR CREDE CU TARIE CA POT CREA PRIN PUTEREA GINDULUI UN OBIECT SAU POT MUTA O CASA DE LA LOCUL EI AR FI POSIBIL ACEST LUCRU

 

de ce "un grup", un singur om ar fi de-ajuns ! ... daca ar crede ! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate nu ni-l folosim in intregime.

Daca ne-am folosi creierul la capacitate maxima am fi asemeni lui Dumnezeu.(adica am putea sa facem orice)

De ce crezi ca invatand din ce in ce mai mult,iti creste atat capacitatea de a invata cat si cea de a acumula informatie?(daca ne-am folosi creierele la maxim,nu ne-am mai chinui cu astfel de lucruri)

Parerea mea.. :P

 

P.S.Si capaciatea intregului creier exista,bineinteles (nu doar cei 10 %),dar se afla intr-o stare de latenta.

 

- Creierul are si celule de sustinere prin scoarta cerebrala, si chiar din aceasta, o mare parte se ocupa cu partea vegetativ-somatica !!!

 

- Materia alba (90 %) din creier, sunt cabluri axonice cu rol de conducere, nu de procesare si stocare a informatiei !!!

 

- Chestia cu 10%, ..., este aberatie (creierul uman are o memorie mai mica decat a unui Pentium 2 !!!). :roll: :o: :P

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×