Sari la conținut
Forum Roportal
SelectAwoman

Din popor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu stiu alta vorba: „Femeia trebuie bătută că ştie ea de ce" despre asta ce parere aveti? :good: ar fi o idee sa terminam cu barbatul trebuie sa aia, femeia trebe sa ailalta...sincer am inceput sa ma plictisesc de cateogorisirile astea sexiste. relatia merge cel mai bine dupa parerea mea daca lipsesc cu desavarsire tot felul de "retete" si amandoi dau dovada de bun simt. si cam atat. daca exista asta, garantat nu mai trebe ca unu sa iubeasca putin mai mult pe celalalt...zic si eu acuma.....

azi sunt in forma ...dubla ....la pomul laudat sa nu te duci cu sacul ...:P
si eu sunt in forma....si asta ar fi o tema buna de meditatie in cazul de fata:"cine trece oamenii prin ciur va fi trecut de ei prin sită" Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand ai 18 ani ... nu ai nevoie de "retete" iti traiesti viata asa cum doresti ... Cat despre "femeia trebuie batuta ca stie ea de ce" ... mama ta era batuta de tatal tau ? si daca da, stia de ce ? asa .. ca tot ai intrebat.
nici la 80 de ani nu ar trebui sa ai nevoie de retete...dupa parerea mea.cat despre comentariul tau care frizeaza varsta de care tocmai ai pomenit...voiam sa SUBLINIEZ ca multe din vorbele din popor nu sunt decat niste tampenii, si nu trebe neaparat sa ne ghidam viata dupa ele.mama mea nu a fost niciodata batuta de tata(asta ca sa dormi linistita la noapte), presupun ca din simplul motiv ca ambii mei parinti sunt niste persoane civilizate.sau poate pentru ca nu a fost nevoie ca taica-miu sa o iubeasca puitn mai mult pe maica-mea :P
IN SITUATIA DESCRISA MAI SUS NO COMMENTS;TI-AI PUS INTREBAREA DE CE ACCEPTA UNELE FEMEI VIOLENTA FIZICA DIN PARTEA PARTENERILOR? ... :lol2: :good:
raspunsul l-am dat mai sus...si ca sa fiu absolut sincer...nici nu prea ma intereseaza. fiecare isi traieste viata asa cum vrea. Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici la 80 de ani nu ar trebui sa ai nevoie de retete...dupa parerea mea.cat despre comentariul tau care frizeaza varsta de care tocmai ai pomenit...voiam sa SUBLINIEZ ca multe din vorbele din popor nu sunt decat niste tampenii, si nu trebe neaparat sa ne ghidam viata dupa ele.mama mea nu a fost niciodata batuta de tata(asta ca sa dormi linistita la noapte), presupun ca din simplul motiv ca ambii mei parinti sunt niste persoane civilizate.sau poate pentru ca nu a fost nevoie ca taica-miu sa o iubeasca puitn mai mult pe maica-mea :o:raspunsul l-am dat mai sus...si ca sa fiu absolut sincer...nici nu prea ma intereseaza. fiecare isi traieste viata asa cum vrea.

Intre intrebarea mea si vorba ta ... exista o mare diferenta. Tu ca barbat sa dai intr-o femeie ... este un lucru foarte grav.

Eu dorm linistita noaptea si daca mama ta a fost batuta :good: .. nu iti face griji ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iubirea e relativa, ca toate celelalte din lumea asta. depinde in mare masura de capacitatea fiecaruia de a iubi... fiindca e clar ca nu iubim toti la fel, dar si de capacitatea celuilalt de a accepta sau nu cat primeste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce-i musai sa cantarim iubirea?

Tu ai pus un kil, el a pus vreo 7 si de aici zbierete, boceala, paruiala si neincredere.

 

Iubirea este sau nu este, nu e masurabila, nu are o scala a ei, un "iubirometru". :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce-i musai sa cantarim iubirea?

Tu ai pus un kil, el a pus vreo 7 si de aici zbierete, boceala, paruiala si neincredere.

 

Iubirea este sau nu este, nu e masurabila, nu are o scala a ei, un "iubirometru". :)

 

sau poate iubesc amandoi cu tot sufletul. "maximele" fiecaruia sunt diferite. ideea e... iti e de ajuns "maximul" ei/ lui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sau poate iubesc amandoi cu tot sufletul. "maximele" fiecaruia sunt diferite. ideea e... iti e de ajuns "maximul" ei/ lui?

 

 

Pai, atunci cand iubesti cu mana se numeste onanie.

Cand iubesti cu picioru' se cheama rupere, "jemenfichism".

Cand iubesti cu unghia-n gat e invidie.

Cand iubesti cu creieru' e judecata, deci neiubire etc.

 

Asadar neaparat tre' sa iubim cu sufletu'!

 

Iar atunci cand ai expectante de la iubirea lui/ei si nu-ti ajunge "piscul" de iubire al celuilalt, se numeste egoism, micime, exhibitionism sufletesc, da-n nici un caz nu-i dragoste!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×