Sari la conținut
Forum Roportal
rock_see

cum il cuceresc?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut!sunt noua pe aici desi urmaresc acest forum de mult timp.Am si eu o problema : m-am indragostit de un barbat cu 12 ani mai in varsta decat mine(eu am 20).Pot spune ca a fost dragoste la prima vedere insa nu i-am spus nimic de frica sa nu primesc un refuz din partea lui.Pana intr-o seara cand am dat o mica petrecere la mine acasa unde a fost invitat si el.Am ramas singuri la un moment dat si pur si simplu m-a sarutat fara sa imi zica nimic.Mi-a spus ca ma doreste,ca ar vrea sa faca dragoste cu mine etc.a ramas sa ne intalnim zilele urmatoare insa el a avut o problema si nu ne-am putut intalni.Insa de atunci nu a mai zis nimic de asta(sa intelegeti k nu ne-am mai intalnit) desi ne-am mai vazut de cateva ori nu a mai deschis acest subiect.Nu stiu ce sa fac pentru k m-am indragostit de el!!!!!!Cum sa procedez?Sa fac eu "primul" pas? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut!sunt noua pe aici desi urmaresc acest forum de mult timp.Am si eu o problema : m-am indragostit de un barbat cu 12 ani mai in varsta decat mine(eu am 20).Pot spune ca a fost dragoste la prima vedere insa nu i-am spus nimic de frica sa nu primesc un refuz din partea lui.Pana intr-o seara cand am dat o mica petrecere la mine acasa unde a fost invitat si el.Am ramas singuri la un moment dat si pur si simplu m-a sarutat fara sa imi zica nimic.Mi-a spus ca ma doreste,ca ar vrea sa faca dragoste cu mine etc.a ramas sa ne intalnim zilele urmatoare insa el a avut o problema si nu ne-am putut intalni.Insa de atunci nu a mai zis nimic de asta(sa intelegeti k nu ne-am mai intalnit) desi ne-am mai vazut de cateva ori nu a mai deschis acest subiect.Nu stiu ce sa fac pentru k m-am indragostit de el!!!!!!Cum sa procedez?Sa fac eu "primul" pas? :jester:

 

Se spune ca dragostea nu are varsta.

Insa trebuie sa vezi daca dragostea este impartasita,caci altfel tu vei fi singura care va suferi.

Se poate ca tu sa il iubesti,sa il vezi ca pe "sufletul tau pereche",dar parerea mea este sa mai astepti si sa iti dai seama daca si el simte ceva pt tine,si nu doar din punct de vedere sexual.Daca te iubeste si el,cu siguranta ca va face ceva,iti va spune,iti va arata,dar gandeste-te,ca simplul fapt ca te doreste,ca doreste o relatie sexuala cu tine,nu inseamna neaparat ca are si sentimente profunde.

Nu te implica prea mult,inainte sa afli daca simte ceva sau nu.Arata-ti interesul,dar la un mod discret,caci altfel ar putea interpreta ca fiind o dorinta pur "fizica"si din partea ta.

Dar ceea ce spun eu este doar o parere...asa ca ia si te gandeste bine si fa ceea ce simti tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca esti noua, te rog nu mai scrie cu "k".

 

 

Ti-a zis ca "Mi-a spus ca ma doreste,ca ar vrea sa faca dragoste cu mine"? :jester:

Vrei sa zici ca intalnirea aia urma sa fie una "intima"? :lol2:

 

Ai face bine sa te calmezi, pentru afirmatia de mai sus, pentru faptul ca apoi nu te-a mai cautat.

Si daca te vrea doar pentru o noapte pasionala.. poate sa se foloseasca de sentimentele tale.. si tu sa ramai apoi cu buza umflata.. si te regasim si pe tine la "inimi zdrobite".

 

Ai mare grija.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi pentru sfat..acelasi lucru mi l-au spus majoritatea prietenilor.Problema e ca eu cred ca lui doar ii place de mine,e doar o atractie sexuala pt el,cred.Insa eu m-am indragostit si as vrea sa fac ceva sa il cuceresc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut!sunt noua pe aici desi urmaresc acest forum de mult timp.Am si eu o problema : m-am indragostit de un barbat cu 12 ani mai in varsta decat mine(eu am 20).Pot spune ca a fost dragoste la prima vedere insa nu i-am spus nimic de frica sa nu primesc un refuz din partea lui.Pana intr-o seara cand am dat o mica petrecere la mine acasa unde a fost invitat si el.Am ramas singuri la un moment dat si pur si simplu m-a sarutat fara sa imi zica nimic.Mi-a spus ca ma doreste,ca ar vrea sa faca dragoste cu mine etc.a ramas sa ne intalnim zilele urmatoare insa el a avut o problema si nu ne-am putut intalni.Insa de atunci nu a mai zis nimic de asta(sa intelegeti k nu ne-am mai intalnit) desi ne-am mai vazut de cateva ori nu a mai deschis acest subiect.Nu stiu ce sa fac pentru k m-am indragostit de el!!!!!!Cum sa procedez?Sa fac eu "primul" pas? :jester:
Buna! :lol:

 

Nu mi se pare o diferenta mare de varsta,si oricum,nu cred ca este un impediment in relatia voastra sau in oricare alta de acest tip.

Trebuie sa iei in calcul faptul ca barbatii de varsta lui sunt mai "copti",stiu ce vor,au un anumit lucru in cap,chiar daca e vorba si despre un sarut banal. :x Tu esti doar o pustoaica. Si am o vorba:"el ca tine a fumat,tu ca el nu" :lol2: Poate de-asta nici nu stii cum sa pui problema ca sa il aduci aproape de tine.Un barbat de 32 de ani nu se mai indragosteste imediat,analizeaza mult,iar tu te avanti prea repede. Daca vrei cu adevarat sa il castigi de partea ta,trebuie sa-i arati ca nu esti doar o pustoaica stangace :D Arata-i ca-l placi,dar nu ca esti topita dupa el. Si tupeul e un atu important,daca stii sa te folosesti de el. Invita-l tu undeva,fii degajata,nu-i arata ca simti ceva pentru el,ia initiativa in orice (barbatilor le plac femeile cu initiativa)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andruta, nu toti sunt copti la varsta aia.. multi sunt inca la "pubertate" din punct de vedere al ratiunii.

 

mersi pentru sfat..acelasi lucru mi l-au spus majoritatea prietenilor.Problema e ca eu cred ca lui doar ii place de mine,e doar o atractie sexuala pt el,cred.Insa eu m-am indragostit si as vrea sa fac ceva sa il cuceresc...

Ce te face sa crezi ca o sa fii fericita cu el?

 

Ce iubesti tu la el? Cate cunosti despre el?

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Andruta, nu toti sunt copti la varsta aia.. multi sunt inca la "pubertate" din punct de vedere al ratiunii.

Ce te face sa crezi ca o sa fii fericita cu el?

Poate nu sunt toti copti,dar cu siguranta au o baza solida din punct de vedere mental.Generalizand,vorbesc.

Depinde acum cat de matur e omul de care s-a indragostit ea :lol2:

 

Iar fericirea este o stare de moment....ca si indragosteala...fericirea ei inseamna el acum... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cate stiu depre el?Multe..avem prieteni comuni care mi-au povestit foarte multe despre el si chiar el mi-a povestit o mare parte din viata lui..simt ca il cunosc de o viata,cand sunt cu el ma simt in largul meu.Of,ce complicata e dragostea...!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 12 ani intre voi ... la varsta asta nu a putut sa vina decat cu replica aia ieftina ? Era beat ?

Poti sa il faci cum vrei .. ai un mare avantaj :crazy: varsta ... :flowers:

Relatia insa nu e de durata .... mai ales ca el vrea sex... si ca orice barbat care vrea sex din prima seara, relatia se va baza numai pe sex.

Eu spun sa te comporti normal ... naiva, interesata... naturala. Si nu ceda pana nu ii explodeaza o vena :roll:)

Editat de ClassicAlina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu ceda pana nu ii explodeaza o vena :crazy:)

Sa nu uiti asta . :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×