Sari la conținut
Forum Roportal
michelle01

Va rog ajutati ma

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

inca din copilarie am fost o persoana retrasa.imi doream cu disperare prieteni dar nu reuseam sa mi i fac niciodata asa ca imi petreceam majoritatea timpului inchisa in casa.ajunsesem sa nu mai pot privi oamenii in ochi pe strada.parintii mei sunt niste fiinte mai reci si nu au avut niciodata timp pt mine sau vreun sfat adaptat zilelor noastre...si nici macar un umar pe care sa plang nu au fost.sunt o fire foarte sensibila si plang si ma supar foarte rau de la vorbele oamenilor si faptele lor fata de mine.nu reusesc sa mi fac nici o relatie care sa dureze mai mult de cateva luni pentru ca pe toti ii sufoc cu posesivitatea si gelozia mea.sunt impotriva prietenilor lor,as vrea sa stea cat mai mult cu mine si sunt geloasa cam pe orice misca in jurul lor.ma atasez foarte repede de cate cineva si de fiecare data sufar enorm.desi ma atasez usor nu pot acorda nimanui incredere.acum sunt singura.tocmai mi am pierdut ultimul iubit pt ca am fost asa cum am descris mai sus.nu am nici prieteni nici familie...ai mei stau in galati iar eu in bucuresti si oricum nu m ar putea ajuta decat cu reprosuri cu privire la viata mea.imi vad viata neagra...as vrea sa ies pe afara dar nu am cu cine...si stiu ca poate par patetica dar sincer nu am avut cui scrie toate astea.daca cineva stie un antidepresiv bun va rog frumos sa mi spuneti si mie.am luat seroxat ...apoi am intrerupt tratamentul dupa 1 luna...apoi am divortat si toata lumea s a prabusit in jurul meu si am inceput sa iau iar seroxat.de data asta nu a avut cine stie ce efect dar oricum era o ameliorare.am intrerupt dupa aproape 3 luni de tratament.acum plang incontinnu si as vrea mai bine sa mor pt ca ma simt atat de singura si total rupa de lumea din jurul meu si stiu ca nu ma va accepta nimeni asa cum sunt...dar la mine nu functioneaza autosugestia si mi e f greu sa ma schimb fara cineva langa mine care sa aiba rabdare si sa ma ajute si sa mi ofere dragoste...dar nu am gasit pe nimeni care sa ma suporte mai mult de 7 luni.exista un alt antidepresiv mai bun decat seroxatul?ce as putea face?pur si simplu nu mai gasesc nici o iesire....uneori ma gandesc ca sunt atat de slaba..si ca locul meu nu e aici printre oamenii normali.ma urasc foarte mult pentru ca desi stiu ca gresesc nu ma pot indrepta si tot ce reusesc e sa ii pierd pe putinii cu care mai vorbesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei, hei!

:lol: :x

Bine ai venit printre noi!

:jester:

 

Ar trebui sa ne dai mai multe informatii despre tine.

De exemplu, eu as dori sa stiu ce varsta ai.

 

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista un alt antidepresiv mai bun decat seroxatul?ce as putea face?pur si simplu nu mai gasesc nici o iesire....uneori ma gandesc ca sunt atat de slaba..si ca locul meu nu e aici printre oamenii normali.ma urasc foarte mult pentru ca desi stiu ca gresesc nu ma pot indrepta si tot ce reusesc e sa ii pierd pe putinii cu care mai vorbesc.

In ce domeniu lucrezi? Daca abordezi munca intr-un anumit mod poate sa fie mai buna ca antidepresivele.

Acum, dupa cum descrii, ai vrea sa scapi de tine. Se poate face asta prin munca, prin abandon in serviciul celorlalti. Poate la inceput o sa fie mai ciudat dar incetul cu incetul asta o sa te remonteze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hei, hei!

:lol: :x

Bine ai venit printre noi!

:jester:

 

Ar trebui sa ne dai mai multe informatii despre tine.

De exemplu, eu as dori sa stiu ce varsta ai.

 

:lol2:

am 23 de ani.am terminat o scoala de cosmetica pentru ca asta mi am dorit sa fac dar nu m am angajat ca nu ma simt in stare de nimic.as vrea sa dau la facultate anul asta...am mai dat si in trecut dar m am lasat.am incercat sa mi distrag atentia spre altceva dar nu reusesc sa fac nimic...stau toata ziua in pat si ascult muzica .nici sa ma ridic sa mananc nu sunt in stare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai pentru inceput ar trebui sa ne spui ce mancare ai vrea sa mananci si apoi sa te duci sa ti-o gatesti... :lol2:

 

marile succese incep cu pasi mici :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am 23 de ani.am terminat o scoala de cosmetica pentru ca asta mi am dorit sa fac dar nu m am angajat ca nu ma simt in stare de nimic.

Ok... ofera machiaje prietenelor/cunostintelor. Gratuit desigur. Ideea e sa incerci sa te daruiesti pe tine insuti, chiar daca la inceput poate nu castigi bani... esentialul este daruirea. :jester:

Asta daca-ti place cu adevarat cosmetica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok... ofera machiaje prietenelor/cunostintelor. Gratuit desigur. Ideea e sa incerci sa te daruiesti pe tine insuti, chiar daca la inceput poate nu castigi bani... esentialul este daruirea. :jester:

Asta daca-ti place cu adevarat cosmetica.

 

 

nu am nici o prietena.am scris ca nu am pe nimeni.sunt absolut singura.cat despre mancare...nu mi doresc sa mananc nimic din pacate....mananc ca sa supravietuiesc atat.nu gasesc placere in nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe-aici gasesti multe persoane capabile sa-ti intinda o mana de ajutor ...Tu trebuie doar sa ai capacitatea de a discerne ...

Bucura-te de tot ce-ti ofera viata , de natura , de copii , de frumusete ... Viata are atatea de oferit , trebuie ca tu doar sa vezi ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am nici o prietena.am scris ca nu am pe nimeni.sunt absolut singura.cat despre mancare...nu mi doresc sa mananc nimic din pacate....mananc ca sa supravietuiesc atat.nu gasesc placere in nimic.

 

pai incepe cu a cauta placerea in a manca...e asa un efort deosebit sa te gandesti ce mancare ti-ar place? :jester: vrei sau nu sa treci de starile astea? :lol:

 

noi nu iti putem da sau face nimic...dar putem sa mergem cu tine si sa ne bucuram cu tine in ceea ce faci...pe scurt, sa facem lucrurile care trebuie sa le faci impreuna ... zau, e fain cu prieteni langa tine :lol2:

 

hai, sa vedem, ce gusturi gastronomice ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:jester:

Ai 23 de ani, ai terminat o scoala de cosmetica, iti place sa asculti muzica, ai dorinta de a-ti face prieteni - iata lucruri pozitive - un inceput.

Esti introvertita, esti pesimista si nu ai o parere buna despre tine - iata lucrurile negative de care ar trebui incet, incet sa te debarasezi - pentru ca nu-ti fac decat rau.

 

Cavalerul Jedi te sfatuia foarte, foarte bine - gaseste-ti o posibitate de a pune in practica ceea ce ai invatat, chiar daca nu vei lua bani la inceput. Vei fi tare multumita de tine, cand vei vedea ce iese din manutele tale.

Aici, poate vei gasi o sau mai multe prietene ce vor dori sa-si aloce un pic de timp si pentru tine (in sensul de a depasi virtualul, trecand la intalniri reale) - ar fi iar un lucru pozitiv pentru tine.

Ai nevoie de prieteni si ai nevoie ca si tu sa fii un prieten cuiva (este foarte important)!

Mai povesteste-ne despre tine.

Mi-ar placea sa stiu cu ce-ti ocupi timpul, mi-ar placea sa stiu daca pe perioada casniciei ati avut prieteni de familie, cum va petreceati timpul impreuna si cum il petreci acum, fiind singurica.

:lol2:

Editat de delia delia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×