Sari la conținut
Forum Roportal
marianan

Schimbare IP

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As dori sa stiu cum se poate schimba un IP, am citit ceva despre proxy, nu prea inteleg ce ii, motivul pentru care as dori sa imi schimb ip este pentru a putea sa joc pe un site cu mai multe conturi :) am utilizat IP changer dar nu a dat rezultatele dorite, am cautat pe un site care iti spune IP si era tot acela, providerul este RDS, am inteles ca daca as avea Linux ar fi mai usor. Am folosit Mandriva dar am revenit la Windows XP SP 2. Daca stie cineva un program care sa imi schimbe IP-ul te rog posteza. Ii multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa va explic: Eu vreau sa ma jok fifa si daca vreau sa ai dau lui ala ip meu sa dea el connect nu poate ptrk am ip 192.168...... si k am ip de retea ;)?? dar eu nu am modem sa fie dinretea prin tel > si am intrat pe un sait si imi spunea acolo your ip adres 89.38.174.2 ai ildau pe asta si tot nu mere am incercat sa bag la local area conectis sa modific acolo ip si isp tot degeana cand modificam acolol nu mai merea netul :headspin: si as vrea sa ma ajutati si pe mine va rog din suflet pentru mai multe inf intrati pe id geo_ninceboy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si hamachi si vreau sa am server de counter strike 1.6 si am si eu hamachi are si el hamachi si cand intra el pe serverul meu are lag mare si nu poate sa intre decat cei din reteaua mea :headspin:(;)(;)(dar cel mai mult ma intereseaza cu ip daca se poate schimba si qm sa il schimb k sa ma puteti ajuta intrati pe id de mess geo_ninceboy va rog frumos sau daca imi puteti qm se numeste programul ala sau siteul k ma pricep :P va rog din suflet ajutatima [-o<

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa va explic: Eu vreau sa ma jok fifa si daca vreau sa ai dau lui ala ip meu sa dea el connect nu poate ptrk am ip 192.168...... si k am ip de retea :beach:?? dar eu nu am modem sa fie dinretea prin tel > si am intrat pe un sait si imi spunea acolo your ip adres 89.38.174.2 ai ildau pe asta si tot nu mere am incercat sa bag la local area conectis sa modific acolo ip si isp tot degeana cand modificam acolol nu mai merea netul :yahoo: si as vrea sa ma ajutati si pe mine va rog din suflet pentru mai multe inf intrati pe id geo_ninceboy

 

Problema ta este ca ai IP privat. Cine-ti da internet, ceva prieten din cartier? Spune-i sa forwardeze din router porturile folosite de joc inspre IP-ul tau privat, ala cu 192.168.. Daca nu vrea du-te la un provider serios ca nu ai ce face altceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg nimik de acolo k e totul in engleza si cel care mia bagat mie netul iam spus daca imi poate face si mie ip prvivat si a zis k nu ofera si am intrat mai demul pe un sit in care acolo scria your ip adres 89.... lam luat tot asa dupa aces forum si am incercat si asa sa ai dau la acela ip acela q 89........ si tot nu mergea :o:(:think:(:doh:( si nush din ce cauza sau daca exista program in care sa imi maipoata faece inca o retea sa ceva de genul acesta :xX(X(:P:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este dificil sa-ti explic daca nu ai notiunile de baza. Daca nu ai IP public, cum zicea si Daimon solutia este hamachi, dar vei putea juca doar cu persoane care sa fie conectate in reteau aia privata simulata de Hamachi. Faptul ca unii din retea au lag nu e cauzat de hamachi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×