Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Intre bani si celebritate, ce ai alege?

Postări Recomandate

celebritatea si banii de obicei vin in acelasi pachet :search:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa cum se stie faima si banii nu se intalnesc de fiecare data si la fiecare dintre noi. Sa presupunem ca la un moment dat nu vei putea gasi un echilibru intre aceste 2 mari atuuri: ce vei alege intre a fi un anonim cu bani multi si o persoana cu bani putini dar cu o mare popularitate?

 

Cred totusi ca faima aduce bani,iar banii aduc adesea faima(exemple avem la noi,destule)

Prefer sa fiu un anonim ,exhibitionismul imi repugna(va rog sa nu va ganditi la conotatia sexuala).Popularitatea e altceva!

Bani,evident ca toti vrem sa avem,cat de multi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poti fi celebru si sa n-ai bani?! :search:

Poate doar ca violator sau criminal in serie :D

Altfel, imediat apar oferte sa apari in emisiuni, sa fii moderator, chiar daca nu stii cu ce se mananca.. sa pozezi pt reviste.. una-alta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poti fi celebru si sa n-ai bani?! :search:

Poate doar ca violator sau criminal in serie :D

Altfel, imediat apar oferte sa apari in emisiuni, sa fii moderator, chiar daca nu stii cu ce se mananca.. sa pozezi pt reviste.. una-alta...

 

Cum am zis,exemple de genul asta avem destule,si noi suntem cei care le umplem punga!

 

Altfel,imi amintesc un citat din Creanga::''Sarac ca anul asta,ca anul trecut si ca de cand sunt...nu am fost niciodata.''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as prefera sa fiu anonima si cu bani...banii aduc implicit faima...popularitatea consider ca te lipseste de intimitate, de viatza proprie, de timp liber, pe cand anonimatul iti permite sa;ti tariesti viatza cum vrei.daca doresti sa incepi sa arunci cubani in stanga si;n dreapta pt a deveni popular, e alegerea fiecaruia.., insa dupa cum am spus, popularitatea are consecintze cred ca neplacute.. :)bineinteles, nu toate.. :search:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca e sa aleg as alege banii, celebritatea nu e ptr. mine...si daca am acesti banuti poate devin si celebra :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim seriosi ! Exista cineva care sa nu-si doreasca bani ?!?Oricum comparatia facuta bani sau celebritate nu prea merge...nu prea vad cum ai putea fi bogat si anonim sau celebru fara bani . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bani. Celebritatea m-ar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu prea vad cum ai putea fi bogat si anonim sau celebru fara bani . :flowers:

La bogat si anonim sunt foarte multe persoane care prefera sa lucreze din umbra sau persoane care devin bogate prin acumulare (ex. barbierului milionar)

La celebru si fara bani intra foarte usor o gasca mare de monstri sacrii... gen Gandhi sau Maica Tereza sau de ce nu Eminescu & Co.

 

Personal as prefera SERVICIUL adus celorlalti sau in fine puterea de a deveni bun intr-o ramura astfel incat sa ajut o gasca mare de oameni...

 

Am mancat si covrigi am mancat si intr-un restaurant luxos din Paris... stiu ce se poate face cu bani... si stiu de asemenea ca nu aduc fericirea (din propria experienta) sau in fine... daca o aduc... este de foarte scurta durata... adevarata fericire o cunosti doar atunci cand te daruiesti complet celorlalti... iar daca faci asta... ajungi si bogat (desi bogatia e de genul celei pe care nu o poate fura hotul) si celebru (sunt prea putini care fac asta ca sa nu iesi in evidenta)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×