Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

UN ATAC MALWARE A INFECTAT 10.000 DE SITE-URI ITALIENE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu,pe cei care fac asta i-as condamna la moarte fara drept de apel! :)

Cum nu am aceasta putere in schimb am un dar nativ si greu de egalat:darul blestemului,nu-mi ramine decit sa-i blestem pina intr-al noualea neam!

:) Cu siguranta n-ati vrea sa stiti ce le "urez" ca v-ati cutremura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si acum dau eu cu bata in balta: poate aparea si la noi? adica sa fie si site-urile noastre compromise? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si acum dau eu cu bata in balta: poate aparea si la noi? adica sa fie si site-urile noastre compromise? :(

Nu e nevoie sa apara si pe siteurile .ro sau romanesti. Si nu-i de gluma deloc cu virusul asta, sor-mea la "contactat" acum 3 zile de pe siteul unei agentii de modelling din Milano si abea am reusit sa facem backupurile necesare inainte de a da format c:/ :) Avea Avast antivirus, full version, cu licenta platita si a trecut prin el ca prin branza. Primul lucru care il face este stergerea tuturor conexiunilor la internet (cel putin in windows xp asta a facut) si inghetarea tuturor optiunilor din network connections si "conncection wizard". Asadar a fost imposibila refacerea conexiunii. Dar virusul nu s-a oprit aici si a trecut la afisarea de ecrane albastre gen "page fault in non paged area" ceea ce atragea atentia asupra unor pb fizice ale calculatorului, dar dupa format c:/ si reinstalarea OS-ului, nu a mai reaparut. Din cate stiu eu, singurul antivirus care a reusit sa-i gaseasca antidotul e Avira. www.avira.de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar, ce...la voi,e gardu' inalt? :o:

io zic ...........sa excludem italienii :) :( :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×