Sari la conținut
Forum Roportal
lorena01

Pot calatori cu hepatita?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

totul a inceput cu dureri articulare a mainilor shi a picioarelor.dupa o vizita la reumatolog care m a trimis la un set d analize mi au ieshit probele hepatice f mari:TGP- 1010 ,TGO-481 cu virus prezent..reumatologu m a trimis d urgentza la matei bals, fiind suspecta d hepatita b dar nu m am dus convinsa fiind k sunt rezultatele greshite...am repetat shi intr adevar am hepatita dar cu valori diferite: TGP-385, TGO - 501.Acum ar tre sa ma internez , dar problema e k ar tre sa ma intoc in spania cu sotzul meu , unde vreau sa urmez tratamentul shi spitalizarea...Intrebarea e pot sa calatoresc 3 zile cu mashina fara sa am urmari mai tarziu??vreau sa mentzionez k ma simt f bine , doar putzin obosita...durerile articulare m au lasat dupa un diprophos acum vreo 2 sapt...asha k va rog sa mi rasp cineva kt se poate d repede k duminica seara ar tre sa plec sau sa ma internez in tzara(unde nu prea ash vrea)..va multzumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totul a inceput cu dureri articulare a mainilor shi a picioarelor.dupa o vizita la reumatolog care m a trimis la un set d analize mi au ieshit probele hepatice f mari:TGP- 1010 ,TGO-481 cu virus prezent..reumatologu m a trimis d urgentza la matei bals, fiind suspecta d hepatita b dar nu m am dus convinsa fiind k sunt rezultatele greshite...am repetat shi intr adevar am hepatita dar cu valori diferite: TGP-385, TGO - 501.Acum ar tre sa ma internez , dar problema e k ar tre sa ma intoc in spania cu sotzul meu , unde vreau sa urmez tratamentul shi spitalizarea...Intrebarea e pot sa calatoresc 3 zile cu mashina fara sa am urmari mai tarziu??vreau sa mentzionez k ma simt f bine , doar putzin obosita...durerile articulare m au lasat dupa un diprophos acum vreo 2 sapt...asha k va rog sa mi rasp cineva kt se poate d repede k duminica seara ar tre sa plec sau sa ma internez in tzara(unde nu prea ash vrea)..va multzumesc

Hepatita, Nu este holera :spiteful: Nu se transmite prin stranut si pupat maini... cat despre calatorit, daca te simti in stare poti merge linstita, nu dramatiza ok?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti calatori, asa cum ti-a zis si un clovn trist. Titlul topicului acesta imi aduce aminte de un banc...."Intrebare la Radio Erevan: Se poate face baie cu diareee?....Raspuns: Da, daca aveti destula :blink: :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate anya, oamenii nu inteleg ca intodeauna exista si mai rau... Exemplul meu, :o: stand atatia ani prin spitale am vazut ce inseamna sa fii paralizat , sa nu ai un picior, o mana...acum ...cand imi vine randul sa vorbesc despre hepatita mea..imi este rusine ca am doar atat.. Sa nu lasam o "biata boala" sa ne distruga sufletul. sa nu acceptam sa traim ca si cum am fi murit deja.. Viata e frumoasa, si pentru unul ca mine infestat de hepatita B :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e o drama. Oamenii o fac sa para ca atare. Deci....daca nu privim pesimist problema, ci numai realist, constatam ca viata trebuie sa ne-o traim la fel. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate anya, oamenii nu inteleg ca intodeauna exista si mai rau... Exemplul meu, 8) stand atatia ani prin spitale am vazut ce inseamna sa fii paralizat , sa nu ai un picior, o mana...acum ...cand imi vine randul sa vorbesc despre hepatita mea..imi este rusine ca am doar atat.. Sa nu lasam o "biata boala" sa ne distruga sufletul. sa nu acceptam sa traim ca si cum am fi murit deja.. Viata e frumoasa, si pentru unul ca mine infestat de hepatita B :P

te felicit! :o:

doar o hepatita C :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puiule stii ce mi-a baiatul meu? Cand uit sa zambesc fie si o singura zi sunt cel mai "naspa" om de pe pamant :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puiule stii ce mi-a baiatul meu? Cand uit sa zambesc fie si o singura zi sunt cel mai "naspa" om de pe pamant :P

:P ...ti se trage de la nick!.... :o:

bucura-te de fiece clipa!

semneaza : un om normal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×