Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca dupa moarte,traim vesnic prin energia noastra,care se separa de corpul fizic imediat dupa moarte.Aceasta energie ar putea lua orice forma si ar putea fi total invizibila,exact ca un asa-zis "spirit".
deci?

aceeasi imagine o au si religiile, fiecare in parte in felul ei...

 

 

Are cineva dovada că punctul matematic nu are dimensiuni ?
da - oricine cunoaste axiomele matematice

(punctul este definit astfel, prin axiomele pe care se construiesc diferite geometrii)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu ar exista cine ar fi creat aceste "corpuri energetice"? S-au facut singure, din nimic?

 

Fiecare putem crede ce dorim, dar nu poti nega existenta lui Isus si nici influenta lui asupra omenirii. Ma intreb insa ce te face sa nu crezi in ceea ce a spus si facut acest "om" care chiar si dupa 2000 de ani influenteaza omenirea?

 

1.Presupun ca energia noastra s-a format impreuna cu corpurile noastre fizice!

2.Sunt foarte confuza in ce priveste ce a facut Isus.Unii spun ca el e chiar Dumnezeu si aici gresesc f.mult(deoarece din cate stiu eu Isus e fiul lui Dumnezeu sau poate nici macar atat).Altii zic ca a avut copil cu Maria Magdalena.S-o mai cred si pe asta?...sa zicem ca da! Si nu Isus influenteaza omenirea,ci biblia care nu e nimic altceva decat o creatie a oamenilor de acum 2000 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Presupun ca energia noastra s-a format impreuna cu corpurile noastre fizice!
poate ca da, poate ca nu

dar, indiferent de raspunsul la aceasta nedumerire, la fel folosim energia si corpul fizic... (adica le folosim la fel, asa cum le avem, nedepinzand de modul in care le-am obtinut)

 

 

 

 

2.Sunt foarte confuza in ce priveste ce a facut Isus.Unii spun ca el e chiar Dumnezeu si aici gresesc f.mult(deoarece din cate stiu eu Isus e fiul lui Dumnezeu sau poate nici macar atat).Altii zic ca a avut copil cu Maria Magdalena.S-o mai cred si pe asta?...sa zicem ca da! Si nu Isus influenteaza omenirea,ci biblia care nu e nimic altceva decat o creatie a oamenilor de acum 2000 de ani.
deschide un nou topic pe aceasta tema!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie ...viata inseamna cu totul altceva decat ceea ce ramane din tine sau din sufletul tau, atunci cand mori!

Cand nu mai ai corp fizic, ratiune, organe de perceptie ... ceea ce ramane este impropriu numit viata ...poate mai corect este trilipisca!

Deci titlul corect al topicului ar fi fost ...exista trilipisca dupa moarte...caci viata nu are cum fi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

go 2 remnantofgod.com and see 4 yourself.

 

exista viata dupa moarte.isus a facut acest lucru posibil prin invierea sa.go 2 remnantofgod.com

 

biblia este o proorocie scrisa cu 2000 de ani in urma.metoda de autentificare:daca o proorocie nu se implineste,nu este de la dumnezeu.despre isus au fost profetite multe.unele s-au implinit,altele sint in curs de implinire.nici evreii nu au vazut in isus pe fiul lui dumnezeu.nici azi nu vad.majoritatea.asta nu inseamna ca el nu este.go 2 remnantofgod.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai viata dupa moarte oferita de Isus este marea "problema"!

 

Pai daca el dupa inviere a ajuns stapanul Iadului (vezi Apocalipsa 18) ce viata iti poate oferii el?

 

Culmea coincidentei este ca in "imparatia" lui se ajunge tocmai prin moarte ...si aici iarasi e un amanunt de retinut ...el Isus detine si cheile mortii .... ATENTIE MARE nu ale VIETII ci ale MORTII ...intrebare simpla : ...pai ce viata va poate da el Isus care e stapanul mortii si al iadului ...una singura ...numita MOARTE! ....si aia e intradevar vesnica!

 

Altfel s-ar fi pus problema daca Isus ar fi fost stapanul cheilor VIETII

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai tocmai viata dupa moarte oferita de Isus este marea "problema"!

 

Pai daca el dupa inviere a ajuns stapanul Iadului (vezi Apocalipsa 18) ce viata iti poate oferii el?

 

Culmea coincidentei este ca in "imparatia" lui se ajunge tocmai prin moarte ...si aici iarasi e un amanunt de retinut ...el Isus detine si cheile mortii .... ATENTIE MARE nu ale VIETII ci ale MORTII ...intrebare simpla : ...pai ce viata va poate da el Isus care e stapanul mortii si al iadului ...una singura ...numita MOARTE! ....si aia e intradevar vesnica!

 

Altfel s-ar fi pus problema daca Isus ar fi fost stapanul cheilor VIETII

 

 

:friends: :)

Hei, hei!

Stii, uneori ma amuza atat de tare ce scrii! :flowers:

Insa imi revin repede si gandesc: saracul, poate cineva i-a facut o lobotomie!!

E de plans si nu de amuzat!

iarta-ma!

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai de plans e faptul ca 2000 de ani oamenii au fost lobotomizati prin indoctrinare religioasa!

 

De plans este ca si in ziua de azi incultura este atat de crasa incat nu se intelege rolul bestial al marii minciuni inventate de politicieni si cler ...religia crestina!

 

In bariera voastra intelectuala nu realizati nici macar ca Isus nu a recomandat Niciodata Nimanui sa urmeze sfaturile Bibliei! ...Oare de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sykarian....ai citit biblia?daca nu....ce spui fa-o pe temelii rigide...nu fi patetic...Isus Hristos a spus ca trebuie urmate scripturileEL le-a urmat....si apropo...ce religie esti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×