Sari la conținut
Forum Roportal
Mephistofel

Campanie anticoruptie

Postări Recomandate

O mie de legi daca ar da si tot nu ar reusi sa starpeasca sau macar sa dilueze coruptia!Am avut probleme cu un aparat de aspirat secretii luat in 1999 de la Sante International-SA,o firma care importa aparatura medicala si a trebuit sa fac doua drumuri aiurea lasandu-mi copilul acasa in pericolsa se sufoce ca sa ce,ca sa-si bata joc de mine o grasana de acolo si sa ma minta ca nu mai au in depozit piesa de care aveam nevoie.In prima zi nici nu m-a lasat sa intru in magazin.A doua zi am apelat la cineva care are mai mult tupeu pentru ca isi permite si sa-a rezolvat problema un-doi!Mai sa ma dea pe spate cu solicitudinea ei grasana!Coruptia e peste tot si in toate nu numai la noi in Romania.Am avut contacte si persoane straine care in fata camerelor de luat vederi promiteau marea cu sarea si de fapt erau doar minciuni.Mi-au promis ca-mi vor trimite carucioare speciale pentru amandoi copii(facute dupa tiparul trupului fiecaruia) si nici pana azi n-am vazut nici urma pe asfalt a carucioarelor.Asta se intampla in 2002!Te ajuta cu un potop de zambete dulci ca fierea si cu vorbe bune si de fapt ii doare in spate de problema ta.Nu mai am incredere nici in legi.Sunt numai cailometrii de hartie consumata degeaba! :roll:" :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×