Sari la conținut
Forum Roportal
outlander

Teatru radiofonic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De cand nu mai ascult Radio Roamania nu am mai auzit o piesa de teatru la radio. Posturile locale FM nu transmit asa ceva. La magazine de profil nu am gasit piese de teatru pe CD sau suport magnetic. Cand eram copil si chiar si mai tarziu imi facea mare placere sa ascult cate o piesa de teatru la radio. Acum cand merg o distanta mai mare cu trenul sau pur si simplu vreau sa stau pe o banca in parc as asculta cu mare placere o piesa de teatru, mai ales de cand mi-am cumparat un I-pod. Are cineva piese de teatru pe CD sau in format mp3?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram prin gimnaziu ascultam teatru radiofonic - mai precis, adaptarile unor nuvele SF, le gaseam fascinante. N-am mai ascultat insa nici un teatru radiofonic de atunci ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gabriel, aveam eu niste piese de Tudor Musatescu...

Si eu ascultam teatru radiofonic cand eram f mica...si-mi amintesc cu drag.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cand nu mai ascult Radio Roamania nu am mai auzit o piesa de teatru la radio. Posturile locale FM nu transmit asa ceva. La magazine de profil nu am gasit piese de teatru pe CD sau suport magnetic. Cand eram copil si chiar si mai tarziu imi facea mare placere sa ascult cate o piesa de teatru la radio. Acum cand merg o distanta mai mare cu trenul sau pur si simplu vreau sa stau pe o banca in parc as asculta cu mare placere o piesa de teatru, mai ales de cand mi-am cumparat un I-pod. Are cineva piese de teatru pe CD sau in format mp3?

 

 

am eu....zi ce anume cauti! :lol:

 

Gabriel, aveam eu niste piese de Tudor Musatescu...

Si eu ascultam teatru radiofonic cand eram f mica...si-mi amintesc cu drag.

 

 

ce piese ai? ;) eu am doar Titanic vals! :pope:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am multe piese de teatru radiofonic (cred ca sunt cateva sute sau mii, cine stie)...autori prestigiosi, romani si straini, drame, comedii etc etc...pe cine intereseaza, le daruiesc cu placere...sunt in toate formaturile posibile, mp3, wma etc...

 

am multe piese de teatru radiofonic (cred ca sunt cateva sute sau mii, cine stie)...autori prestigiosi, romani si straini, drame, comedii etc etc...pe cine intereseaza, le daruiesc cu placere...sunt in toate formaturile posibile, mp3, wav etc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sorin, M-ar interesa si pe mine piese de teatru, tin minte ca-mi faceam lectiile dimineata si ascultam teatru radiofonic. Pe sambata parca mai era si opera

 

Altfel cateva zeci de piese se gasesc la imeem punct com. Prosti astia de la SRR ca nu-si valorifica arhiva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×