Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Cine poate intelege barbatii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici nu stiu ce este mai grav in aceasta situatie... Faptul ca INCA este "sugar" sau ca este o fire violenta. :jester:

Desi niciodata nu se dau sfaturi de genul asta, eu cred ca-i mai bine sa se desparta de el.

Casatorit de curand, si cu asemenea comportament? Nu, asa ceva NU SE TOLEREAZA! Indiferent cat de mult il iubeste!

Si... ce spuneai ca iubeste la el? ^_^

 

Si eu evit sa zic cuiva sa rupa o casnicie... dar de data asta nu vad alta solutie..

Acum astept sa vad ce face maine, daca reuseste sa faca ce i-am sugerat... si sa ia o decizie.. dar daca se mai intampla o scena ca cea de acum.. o iau la mine cu japca. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu evit sa zic cuiva sa rupa o casnicie... dar de data asta nu vad alta solutie..

Acum astept sa vad ce face maine, daca reuseste sa faca ce i-am sugerat... si sa ia o decizie.. dar daca se mai intampla o scena ca cea de acum.. o iau la mine cu japca. :blink:

Sper ca totul va fi bine! E trist cind casniciile se destrama ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca perspectiva despartirii sa-l faca sa reactioneze pe "baiatu' mamii". Asta doar daca nu e atat de prost incat sa asculte de mamica si atunci cand e vorba de ceea ce simte.

In orice caz, daca nici asa nu se produce vreo schimbare, divortul si next sunt iminente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

perspectiva despartirii este nimica toata pe langa perspectiva de a trai toata viata alaturi de inca o persoana (vesnic nemultumita) care vrea sa-l "modifice" pe ici pe colo pana cand va corespunde cu modelul din subconstietul acesteia...

doamnelor si domnisoarelor, incercati sa-l alegeti pe cel care corespunde dorintelor voastre si nu pe primul ca "pare" ca poate fi prelucrat cu usurinta...:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
perspectiva despartirii este nimica toata pe langa perspectiva de a trai toata viata alaturi de inca o persoana (vesnic nemultumita) care vrea sa-l "modifice" pe ici pe colo pana cand va corespunde cu modelul din subconstietul acesteia...

doamnelor si domnisoarelor, incercati sa-l alegeti pe cel care corespunde dorintelor voastre si nu pe primul ca "pare" ca poate fi prelucrat cu usurinta...:blink:

Nu e vorba de prelucrare aici. E vorba ca omul nu e sanatos. E o diferenta. Tu ai trai cu un astfel de om?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"probabil" este un cuvant slab, poate sa insemne orice: am stiut dar nu am dat importanta, am stiut dar am crezut ca se va schimba, nu am stiut caci nu am fost preocupata in acele clipe, etc..

"probabil' ca da, s-a stiut, dar era un amanunt minor pe langa toate "chestiile" care urmau a fi schimbate la el..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-as parasi,fiindca niciodata nu mi-au placut mamosii,iar daca l-am luat si nu mi-am dat seama ca fel de om e maica-sa,e timpul si pentru un divort.Niciodata nu-i tarziu.Pai s-a casatorit cu ma'sa ori cu mine? In astfel de situatii,nu te mai ajuta sa fii o nora buna,ori pui piciorul in prag si ii explici barbatului tau cu frumosul ca traieste cu tine,nu cu ea,ori daca nu,pa si la revedere...Fiindca astfel de barbati n-au coloana vertebrala daca stau dupa fusta ma'sii si la 26 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca a stiut ,insa ....nu poti sta cu parintii o viata ,cred ca inca mai spera ca se vor muta la casa lor si atunci ..mama nu va mai fi atat de ..prezenta ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×