Sari la conținut
Forum Roportal
RHS

Ajutor Fujifilm Finepix A800

Postări Recomandate

Am cumparat un aparat foto Fujifilm Finepix A800 si cand sa umplut cardul (1GB) l-am scos si am descarcat pozele pe computer. Am introdus la loc cardul si nu il mai citeste. Mentionez ca am mai incercat un card de 512 si nici pe acela nu il mai citeste. Imi apare un mesaj de genu "Card not initialized" si il pot lasa asa mult si bine, pana se stinge si nimic, tot nu il citeste, am pus si "potect" pe card, chestia aia ca la diskhiete sa fie protejate si imi spune ca, cardul este protejat, dezactivez chestia si imi da mesajul de mai inainte. ^_^ aveti vreo idee? ce pot face? in afara de a o schimba pt ca nu sunt in romania, deci...

post-58733-1182520865_thumb.jpg

Editat de rhs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima data vezi prin meniuri pe acolo ca trebuie sa fie o optiune de format..

 

Daca nici asa nu merge, trebuie sa aiba un buton mic de reset; incearca si cu ala ... daca nu du-l inapoi ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm pana la urma am reusit, dar cu un smart card nou...daca e uzat nu ii place :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cumparat un aparat foto Fujifilm Finepix A800 si cand sa umplut cardul (1GB) l-am scos si am descarcat pozele pe computer. Am introdus la loc cardul si nu il mai citeste. Mentionez ca am mai incercat un card de 512 si nici pe acela nu il mai citeste. Imi apare un mesaj de genu "Card not initialized" si il pot lasa asa mult si bine, pana se stinge si nimic, tot nu il citeste, am pus si "potect" pe card, chestia aia ca la diskhiete sa fie protejate si imi spune ca, cardul este protejat, dezactivez chestia si imi da mesajul de mai inainte. :blink: aveti vreo idee? ce pot face? in afara de a o schimba pt ca nu sunt in romania, deci...

Spune drept...ai facut poze pina s-a umplut de tot...are el acolo un fisier cu niste chestii...se poate sa se fi sters la incarcarea ultimei poze... vezi ce se intimpla daca folosesti o data memoria interna! ( fa o poza fara card!)

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×